1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 23.7.2019
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Śmieciowy problem w Peterborough

smieci peterborough 2018Tegorocznego lata mieszkańców Peterborough zalewa nie tylko fala upałów, ale niestety również i śmieci. Rezydenci różnych dzielnic w naszym mieście narzekają i skarżą się do urzędu. Oburzona jest także nasza rodaczka, mieszkająca przy Hanbury (Orton), która wraz z mężem i niepełnosprawnym synkiem musi mierzyć się ze skutkami pracy służb komunalnych.

Kobieta, pragnąca zachować anonimowość, twierdzi, że od czterech tygodni odpady z całej ulicy nie są wywożone prawidłowo. Nie odbiera się całej zawartości pojemników na śmieci – to po pierwsze. Dodatkowo służby zostawiają po sobie nieporządek, a ten z kolei powoduje brud, nieprzyjemny zapach i pożywkę dla insektów.

- Mieszkamy na parterze. Nie możemy otworzyć okna przez smród i muchy – mówi nasza rodaczka. - Do tego mamy niepełnosprawnego syna, którego bakterie osłabiają.

I aby zobrazować skalę problemu, prezentuje takie zdjęcia:

smieci peterborough 1 2018

smieci peterborough 2 2018

smieci peterborough 3 2018

smieci peterborough 4 2018

smieci peterborough 5 2018
Obecnie nie znamy jeszcze stanowiska urzędu miasta w sprawie śmieci przy Hanbury. Wiadomo jednak, że to nie jest odosobniony przypadek.

Inny rezydent miasta, który wraz ze swoją córką regularnie odwiedza plac zabaw w Old Fletton, był zniesmaczony widokiem przepełnionego kosza na śmieci, w którym pozostawiono woreczki z psimi odchodami. Śmieci wysypywały się również z pojemników w Pleasure Fair Meadow Car Park przy Oundle Road, co przez kilka dni skrupulatnie dokumentował mieszkaniec okolicy, aby następnie zawiadomić służby emailem i poprzez system FixMyStreet.

Wszystko wskazuje na to, że Amey czyli przedsiębiorstwo oczyszczające nasze miasto, nie poradziło sobie ze zwiększoną przez ostatnie upały ilością śmieci w Peterborough. Nie bez znaczenia może również pozostawać fakt, iż firma utraciła niedawno kontrakt z Peterborough City Council, co oznacza, że jej operacje potrwają jeszcze do lutego 2019 roku, zanim przejmie je inny podmiot.

Jeśli również i Wy doświadczacie problemów ze śmieciami w Peterborough, dajcie nam znać, prześlijcie zdjęcie i informację: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , na Facebooku lub Twitterze.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC