1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 20.6.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Co trzeci noworodek w Peterborough ma matkę z UE

dzieci peterborough 2018W zeszłym roku w Peterborough przyszło na świat trzy tysiące dzieci. Według danych udostępnionych przez Office of National Statistics; 878 z tych noworodków, a zatem 28.6% dzieci, urodziły kobiety, które pochodzą z krajów Unii Europejskiej. Tym samym nasze miasto znalazło się na pierwszym miejscu w całej Anglii i Walii pod względem liczby urodzeń przez matki, które nie są rodowitymi Brytyjkami.

Analiza statystyk pokazała dalej, że w sumie blisko połowa (47.5%) nowo narodzonych dzieci miało matkę urodzoną poza Zjednoczonym Królestwem – jest to wynik wyższy od średniej krajowej (28.4%). Takich matek w Peterborough było 1,459 a wśród nich: 60.2% to kobiety z Unii Europejskiej, 2.8% to panie pochodzące z krajów Europy niezrzeszonych w UE, 25.6% to byłe mieszkanki Środkowego Wschodu i Azji a 8.4% - Afryki. Przy czym raport ONS uwzględnił zarówno kobiety, które przeprowadziły się do UK jako dzieci i żyły na Wyspach przez większość swojego życia, jak i niedawne imigrantki.

Z kolei najmniejszy procent urodzeń dzieci przez matki z UE (1.5%) wystąpił w Redcar, Cleveland i South Staffordshire.

Ogółem w ciągu pięciu lat od 2012 do 2017 roku liczba urodzeń w Peterborough spadła z 3,270 do 3,072. W tym samym czasie jednak wzrosła liczba rodzących kobiet, niepochodzących z UK z 1,356 do 1,459.

dzieci peterborough 2018 slider

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC