1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 22.10.2019
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Restauracja Five Guys w Peterborough

five guys peterboroughOto i ona – dziewięćdziesiąta trzecia restauracja amerykańskiej sieci Five Guys w UK została dzisiaj otwarta w Peterborough. Mieści się ona tam, gdzie do niedawna znajdowała się Chimichanga czyli przy Church Street z widokiem na St John’s Square w samym centrum naszego miasta. I uwaga; według wstępnych opinii klientów, restauracja serwuje najlepsze burgery na świecie!

Jak na typowo amerykańską jadłodajnię przystało, Five Guys ugości nas przede wszystkim burgerami i frytkami. Nie są to jednak byle jakie dania. Frytki przygotowywane są i będą codziennie z wyselekcjonowanych ziemniaków, pochodzących z dobrego i zaufanego źródła (którym w tym tygodniu jest Wood Farm w Cheshire). Ziemniaki są ręczne krojone przez pracowników restauracji. W ten sposób powstają chrupiące cienkie frytki ze skórką, smażone na specjalnym oleju, dodającym im wyjątkowego smaku.

Jeśli natomiast chodzi o burgery, to do ich stworzenia Five Guys używa wołowiny z Irlandii i UK oraz własnych bułek, wypiekanych według sekretnej receptury przy użyciu jaj z chowu na wolnym wybiegu. Podstawowy burger jest uzupełniony kawałkami żółtego sera, umieszczonymi pomiędzy mięsem. Reszta jest już fantazją klienta, który do kanapki może dobrać za darmo swoje dodatki, np. majonez, sałatę, pomidory, grillowaną cebulę czy grzyby. I tutaj ważna uwaga; taki burger jest podwójny, ma dwa kotlety mięsne, zatem jeśli ktoś preferuje mniejsze porcje, powinien wybrać opcję np. „little hamburger”.

W Five Guys zjemy ponadto cheeseburgery, bacon burgery oraz ich połączenie czyli bacon cheeseburgery. W takiej samej konfiguracji występują również hot-dogi i także tutaj możemy wzbogacić potrawę własnymi dodatkami.

W menu odnajdziemy oprócz tego kanapki (sandwiches) w wersji BLT, z grillowanym serem, wegetariańskie i veggie cheese.

Propozycją, która ucieszy wielu, są napoje mleczne. Do każdego milkshake można dodać np. kawę, wanilię, czekoladę, masło orzechowe, słony karmel, truskawkę, banana, wiśnię czy oreo i tak przygotowany napój wypić z bitą śmietaną lub bez.

Restauracja Five Guys w Peterborough otwarta jest codziennie od 11:00 do 23:00 (niedziele – czwartki) oraz do 23:30 (piątki i soboty).

Aktualne oferty pracy w restauracji znajdują się pod tym linkiem:
https://jobs.fiveguys.co.uk/jobs  

Pierwsza restauracja Five Guys powstała w Arlington w Virginii w 1986 roku, kiedy to Jerry i Jane Murrell dali wybór swoim synom - albo zakładacie biznes, albo idziecie na studia. Droga biznesowa wygrała. Nowe przedsięwzięcie zyskało nazwę Five Guys od pięciu braci Murrellów.

 

five guys peterborough slider

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC