1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 22.1.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Kłopoty w przychodni przy Burghley Road

burghley road przychodnia peterborough 1Przychodnia lekarska przy Burghley Road w Peterborough zostanie w dniu 25 stycznia zamknięta do odwołania. Powód oficjalny: problemy z ogrzewaniem i ciepłą wodą w budynku. Jednak lekarka pracująca w przychodni rzuca nieco inne światło na sytuację twierdząc, że prawidłowe funkcjonowanie przychodni uniemożliwia zachowanie okolicznych narkomanów i prostytutek.

Polak ofiarą wypadku przy A1139

wypadek polak peterborough 1Policja hrabstwa Cambridgeshire potwierdziła dziś, tj. 14 stycznia, że ofiarą wypadku, do którego doszło dwa tygodnie temu przy Orton Parkway w Peterborough jest Polak; 51-letni Cezary Tadeusz Chorzępa, zamieszkały przy Howland (Orton Goldhay). Mężczyzna doznał poważnych obrażeń i został przewieziony do Addenbrooke’s Hospital, gdzie niestety nie udało się uratować jego życia. Mężczyzna zmarł w ubiegłą środę, 9 stycznia.

Psy zasiliły szeregi Cambridgeshire Police

psy policja peterboroughTrzy dzielne i urocze młode psy zasiliły niedawno szeregi lokalnej policji. Owczarki niemieckie ukończyły dwunastotygodniowe szkolenie, dzięki któremu nabyły niezbędne dla policyjnych psów umiejętności. Pracując u boku swoich opiekunów w Bedfordshire, Cambridgeshire and Hertfordshire (BCH) Dog Unit, zwierzęta wezmą udział w szeregu interwencji, m.in. w tropieniu złodziei bądź poszukiwaniu zaginionych osób.

Zimowa pogoda w Peterborough

pogoda peterborough zima 2018Synoptycy z biura meteorologicznego Met Office ostrzegają mieszkańców Peterborough i okolic przed skutkami zimowej aury, która zawita do miasta w ten weekend. W sobotę i niedzielę należy się bowiem spodziewać opadów marznącego deszczu, miejscami powodującego gołoledź. Tym samym warunki na drogach będą bardzo trudne. Mogą wystąpić opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej oraz pociągów.

Urząd zajmie się choinką

peterborough christmas tree 1To miała być nie tylko piękna i oryginalna instalacja, ale także duża oszczędność w miejskiej kasie. Jednak 10-metrowa choinka, przyozdobiona srebrnymi bombkami, która już po raz czwarty ozdabia centrum Peterborough w okresie świątecznym, wzbudza przede wszystkim kontrowersje. Do tego stopnia, że jeden z radnych złożył wniosek, aby rada miasta zagłosowała nad pozbyciem się drzewka.

Pierwszy jarmak świąteczny w Peterborough City Market

jarmak swiateczny peterborough 2018Kolejne z miejskich świątecznych wydarzeń przed nami. Tym razem będzie to jarmark świąteczny – Christmas Fayre. Peterborough City Market przejdzie metamorfozę i zamieni się w piątek, 23 listopada, w zimową krainę z prawdziwego zdarzenia. Na gości czekać będzie m.in. muzyka, karuzele dziecięce oraz sam on czyli Święty Mikołaj.

Kolejne Aldi w Peterborough

aldi peterboroughWszystko wskazuje na to, że wiosną przyszłego roku powitamy kolejny sklep Aldi w Peterborough. Stosowne dokumenty zostały już złożone do Peterborough City Council. Jeśli urząd wyda pozytywną decyzję, to popularny supermarket zajmie wolną przestrzeń przy Peterborough One Retail Park, obok stacji paliw Esso, blisko ronda prowadzącego do miejscowości Eye.

Poundland zamyka sklep przy Bridge Street

poundland peterboroughWywieszone na szybach sklepu przy Bridge Street w Peterborough informacje o wielkiej wyprzedaży oznaczają tylko jedno: Poundland znika z centrum naszego miasta. Sklep musi opuścić lokal do dnia 10 listopada, w związku z otrzymanym wypowiedzeniem umowy najmu. Wystosował je nowy właściciel, który nabył budynek cztery miesiące temu za kwotę £700,000.

Bezpłatny przegląd auta w Peterborough

przeglad auta peterboroughZima zbliża się do nas wielkimi krokami, zatem warto się na nią przygotować. W czwartek, 25 października, mieszkańcy Peterborough będą mogli skorzystać z bezpłatnego zimowego przeglądu swoich samochodów, dzięki współpracy The Cambridgeshire and Peterborough Road Safety Partnership oraz firmy Kwik Fit.

Zabójstwo przy Oakdale Avenue

morderstwo oakdale avenue peterboroughOsiemnastoletnia mieszkanka naszego miasta została dzisiaj aresztowana przez policję w związku z podejrzeniem popełnienia zabójstwa. Wcześniej, tuż po godzinie 7 rano, służby zostały wezwane na Oakdale Avenue w Peterborough, gdzie zaniepokojenie wzbudził stan mężczyzny, który przebywał w zaparkowanym samochodzie. Okazało się, że dwudziestokilkulatek nie żyje.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
Odszkodowania londyn anglia Birmingham , odszkodowania powypadkowe w uk , odszkodowania w milton keynes londynie odszkodowania w uk , wypadek w uk wypadek w london, szkocja
ABC