1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 23.4.2018
 MT 170x200px(bedfordpl)  ZigZag-Baner    sat montaz
anteny ulotkapolbud omega  Part 2 2 SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Wzrasta płaca minimalna w UK

living wage 2018Od 1 kwietnia, zarobek pracowników w wieku powyżej 25 lat w Wielkiej Brytanii wzrósł o 33p – z £7.50 na £7.83 za godzinę wykonywanej pracy. Podwyżka National Living Wage ma, według statystyk, dostarczyć osobom zatrudnionym na podstawowy pełen etat dodatkowe £600 dochodu na rok. Jak jednak ma się to do ciągle wzrastających kosztów utrzymania?

Zmieniamy czas na letni

zmiana czasu 2017Tradycyjnie, w ostatni weekend marca, zmieniamy czas z zimowego na letni. Takie przejście skutkuje skróceniem naszego czasu na sen o godzinę oraz wydłużeniem kolejnych dni. Wskazówki przesuwamy z godziny 2.00 na 3.00 w nocy z soboty, 24 marca na niedzielę, 25 marca. Dla złagodzenia negatywnych efektów zmiany warto dzisiaj położyć się spać nieco wcześniej niż zwykle.

Podwyżka abonamentu telewizyjnego w UK

abonament telewizyjny 2018 1Od 1 kwietnia wzrasta koszt abonamentu telewizyjnego w UK. Oznacza to, że roczna opłata po raz pierwszy w historii przekroczy kwotę £150. Rząd zapowiada, że w przyszłości czekają nas dalsze podwyżki, uzależnione od wzrostu inflacji. Osoby odnawiające licencję będą musiały teraz zapłacić dokładnie £150.50, by móc oglądać telewizję.

Benefity wcześniej na święta

benefity swieta uk nowyDobra wiadomość dla osób pobierających zasiłki. Jeśli zdarzy się, że data wypłaty świadczeń wypadnie bezpośrednio przed świętami lub w czasie samego Bożego Narodzenia – pieniądze zostaną przesłane na konta zasiłkobiorców odpowiednio wcześniej. Dla wielu osób oznacza to brak zmartwień przy planowaniu świąt; kupnie prezentów i przygotowaniu świątecznych posiłków.

Nowy egzamin na prawo jazdy w UK

egzamin na prawo jazdy ukTo już dzisiaj! Rozpoczyna się największa od wielu lat rewolucja w egzaminie na brytyjskie prawo jazdy. Nowe zasady mają sprawdzić, czy kandydaci są kierowcami pewnymi siebie, posiadającymi określone zdolności oraz przede wszystkim wiedzę o tym, jak pozostać bezpiecznym na drogach w UK.

Zmiana czasu w ten weekend

zmiana czasu zima 2W ten weekend śpimy dłużej; w nocy z 28 na 29 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Zegarki przestawiamy z godziny 3:00 na 2:00. Czas letni zacznie ponownie obowiązywać 25 marca 2018 roku.

Tesco ogłasza... Boże Narodzenie

czekoladki 1 2017Największy supermarket w Wielkiej Brytanii rozpoczął sprzedaż popularnych podczas świąt zestawów cukierków czekoladowych w charakterystycznym opakowaniu z motywem zimowym. Na 119 dni czyli cztery miesiące przed Bożym Narodzeniem. Odpowiedź internautów i klientów na posunięcie Tesco jest bezlitosna.

Straż pożarna w Cambridgeshire

straz pozarna cambridgeshireStraż pożarna w Wielkiej Brytanii, tak jak i w Polsce, jest wzywana do przeróżnych zdarzeń. Począwszy od pożarów - dużych i małych, wypadków drogowych, podtopień, ratowania zwierząt, do dużej skali zagrożeń chemicznych, a w ostatnim czasie również do pomagania policji w poszukiwaniach osób zaginionych, które mogą być w dużym niebezpieczeństwie, jeśli nie zostaną odnalezione szybko.

Większe mandaty za prędkość w UK

mandat predkoscukTo jedna z tych zmian w brytyjskim prawie, o której powinni wiedzieć wszyscy. Tymczasem, według szacunków, aż 80% osób zainteresowanych nie zdaje sobie sprawy z faktu, że od poniedziałku, 24 kwietnia, zmienia się sposób karania kierowców, jeśli ci przekroczą dozwoloną prędkość jazdy. Konsekwencje łamania przepisów będą dotkliwe, zwłaszcza dla naszych portfeli.

Ceny znaczków idą w górę

znaczki uk 2017Brytyjska poczta Royal Mail ogłosiła, że z dniem 27 marca podwyższa ceny znaczków pocztowych. Jednocześnie poinformowała, że zmianę kosztu znaczków przemyślano "bardzo ostrożnie" i że jest ona konieczna dla rozwoju usług pocztowych w UK. Przypomnijmy, że z ostatnią podwyżką cen, jakie płacimy za znaczki pocztowe, mieliśmy do czynienia w marcu 2016 roku.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE CPCS KURSY I CSCS SZKOLENIA
ABC