1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 27.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

PŁATNY WYWÓZ BRĄZOWYCH KOSZY

brazowy_kosz_peterboroughJeśli chcecie, aby zawartość Waszych brązowych koszy na śmieci była wywożona tak, jak do tej pory – to od 27 maja będzie musieli za to zapłacić. Stanie się tak za sprawą nowej i, co warte podkreślenia, nieobowiązkowej usługi, którą wprowadza Peterborough City Council. Za wywóz odpadków zielonych czyli pochodzących np. z przydomowych ogrodów (trawa, gałęzie, kwiaty, liście, itp.) trzeba będzie zapłacić £39 rocznie.


Nowa usługa

Dlaczego urzędnicy zdecydowali o wprowadzeniu nowej, płatnej usługi? Wszystko ze względu na oszczędności. W tej chwili obsługa wywozu odpadków zielonych kosztuje urząd £800,000 rocznie. Przeniesienie ciężaru zapłaty za usługę na mieszkańców miasta sprawi, że Peterborough City Council nie będzie musiał finansować tej kwoty.  

Płatność

£39 – tyle zapłacimy w ramach rocznej opłaty za wywóz naszych brązowych koszy. To średnio 75p na tydzień. Głowna kwota może zostać rozłożona na trzy raty po £13, płatne przez direct debit.

£36 – to proponowana, promocyjna kwota do zapłaty za roczny wywóz brązowych koszy dla wszystkich, którzy zamówią usługę do dnia 20 maja. Także i ta kwota może zostać rozłożona na trzy raty po £12, płacone za pomocą direct debit.

Powyższe kwoty obowiązywać będą przy zamówieniu usługi niezależnie od ilości brązowych koszy w domach. Jeśli zatem posiadacie drugi brązowy kosz, to za jego wywóz nie zapłacicie żadnej dodatkowej kwoty – jedynie £39 (lub £36) za roczną usługę dla Waszego gospodarstwa domowego.

Jeśli zdecydujemy się wykupić usługę np. w połowie roku, to i tak będziemy musieli zapłacić całą roczną opłatę.

W przypadku przeprowadzki w obrębie Peterborough, płatność zostanie przeniesiona na nasz nowy adres zamieszkania. Jeśli wyprowadzimy się poza Peterborough, urząd zrefunduje kwotę pieniężną za niewykorzystane w usłudze miesiące.


Nieobowiązkowa usługa

Nie ma obowiązku, aby korzystać z nowej, płatnej usługi wprowadzanej przez Peterborough City Council. Jeśli nie chcemy płacić za wywóz zawartości brązowych koszy, możemy odpady zielone dostarczać do Household Recycling Centre przy Dogsthorpe na własną rękę lub kompostować je samodzielnie w swoich domach.

Innym rozwiązaniem, choć niepolecanym przez urząd, jest umieszczanie odpadów zielonych w naszych czarnych koszach. Jeśli zdecydujemy się na taką opcję, to musimy się upewnić, że czarny kosz będzie odpowiednio przygotowany do wywozu: z dającą się bez problemu zamknąć klapą oraz z wagą nieprzekraczającą 50 kilogramów. W przeciwnym razie czarny kosz nie zostanie opróżniony przez pracowników Amey (dawne Enterprise Peterborough).

Możemy także umówić się z naszymi sąsiadami na wspólne używanie brązowych koszy – trzeba jednak pamiętać, że zostaną one wywiezione tylko spod tego domu, który wcześniej uiścił roczną opłatę.

 

Pozostałe ważne informacje

Osoby, które zapłacą za wywóz brązowych koszy, będą mogły liczyć na ich opróżnianie przez cały rok; co dwa tygodnie od lutego do listopada oraz raz na miesiąc w grudniu i styczniu.

Pracownicy Amey będą posiadali listę osób/domów, które zapłaciły za usługę – dodatkowo każde gospodarstwo domowe, które uiści opłatę, otrzyma specjalną naklejkę do przylepienia na brązowym koszu. Dzięki niej łatwo będzie zidentyfikować, czy dany dom płaci za opróżnienie kosza.

Brązowe kosze, których nie będziemy używać i za które tym samym nie będziemy płacić, mogą nadal pozostać w naszych domach. To na wypadek naszej zmiany zdania w przyszłości. Kosz posłuży także nowym mieszkańcom domu, jeśli się przeprowadzimy.

Aby zamówić wywożenie odpadów zielonych, należy zadzwonić do urzędu pod numer 01733 747474 lub zamówić online: www.peterborough.gov.uk/brownbins.


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC