1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 25.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Finansowy zastrzyk pomocą w czasie zimy

zasilek zimaSzacunkowo około 4 milionów ludzi jest obecnie uprawnionych do skorzystania z dodatkowej pomocy finansowej od rządu Wielkiej Brytanii w czasie zimy. Mowa zwłaszcza o mniej zamożnych emerytach i rodzinach z niskim dochodem, gdzie członkowie są niepełnosprawni bądź są dziećmi poniżej 5 roku życia.

W takich przypadkach, rząd może wspomóc dane gospodarstwo domowe kwotą £25 za każdym razem, gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej zera i utrzyma się na takim poziomie przez siedem dni z rzędu.

Do wypłaty świadczenia Cold Weather Payments może także wystarczyć sama prognoza pogody, przewidująca powyższe warunki atmosferyczne.

Dane pokazują, że od początku funkcjonowania programu pomocowego, czyli od 2010 roku, potrzebującym zostało wypłaconych ponad 700 milionów funtów w 28 milionach odrębnych transakcji. Ostatnio ta kwota zwiększyła się o dodatkowe 466 milionów – stało się tak za sprawą podwyżki stawki wypłaty z £8.50 na £25.

Cold Weather Payments są zazwyczaj wypłacane automatycznie tym, którzy ich potrzebują, w przeciągu 14 dni od odnotowania spadku temperatury. Dzięki dopłacie zimowej, pojedyncze osoby i całe rodziny mogą dogrzać swoje domy oraz mieszkania w czasie największych chłodów.

Z pomocy korzystają przede wszystkim emeryci oraz osoby, które pobierają Income Support, income-based Jobseeker’s Allowance, income-related Employment and Support Allowance oraz Universal Credit. Aby dowiedzieć się, czy można zostać zakwalifikowanym do wypłaty świadczenia, należy zadzwonić pod numer 0800 99 1234.

Obok Cold Weather Payments, można skorzystać także z Winter Fuel Allowance oraz Warm Home Discount Scheme. Do pierwszego programu kwalifikują się mężczyźni i kobiety urodzeni przed 5 lipca 1952, którzy mogą otrzymać jednorazową dopłatę do ogrzewania w wysokości od £100 do £300. Drugi niesie ze sobą pomoc w wysokości £140 w postaci zniżki na rachunku za elektryczność dla osób, które spełniają odpowiednie warunki. Zarówno Winter Fuel Allowance, jak i Warm Home Discount Scheme, nie zależą od temperatury – są wypłacane na podstawie indywidualnych okoliczności. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC