1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 17.8.2019
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Wynajmowanie w Peterborough coraz droższe

wynajem peterborough 5Według raportu The Association of Residential Letting Agents (ARLA), więcej niż jedna trzecia osób wynajmujących agencyjne domy lub mieszkania w Cambridgeshire i Peterborough musi od nowego roku płacić więcej za czynsz. Pomiędzy grudniem a styczniem aż 35% właścicieli zdecydowało się na podwyżkę należności z tytułu wynajmu i jest to największy wzrost na poziomie całego kraju.

ARLA informuje, że 27% oddziałów agencji nieruchomości, zrzeszonych w stowarzyszeniu, odnotowało wzrost kosztów po stronie wynajmujących osób. Jedynie w przypadku 4% rachunki uległy obniżeniu.

Dla porównania; w Walii jedynie jeden na dziesięciu właścicieli podwyższył czynsz najmu.

ARLA wskazuje, że wzrost cen kupna nieruchomości w UK, połączony z zaostrzeniem zasad udzielania kredytów hipotecznych (wprowadzonym w kwietniu 2014 roku), ma ogromny wpływ na popyt na rynku wynajmu. A to z kolei generuje coraz wyższe czynsze. Wynajmujący są skłonni zapłacić więcej, aby zdobyć lub utrzymać wymarzony dom lub mieszkanie. 

Pomimo szybujących w górę kosztów, agenci przyznają, że w East of England potrzeba tylko około trzech prezentacji dla potencjalnych klientów, aby dana nieruchomość została wynajęta. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC