1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 16.12.2019
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Płaca minimalna w UK wzrośnie do £6.70 za godzinę? To całkiem możliwe

stawka podstawowa ukThe Low Pay Commision (LPC), która każdego roku w lutym przedstawia rządowi Wielkiej Brytanii opinię dotyczącą płacy minimalnej, zarekomendowała wzrost stawki od października 2015 roku do £6.70 za godzinę dla pracowników powyżej 21 roku życia. Ta 3-procentowa podwyżka względem obowiązującego, podstawowego wynagrodzenia, byłaby największą od ośmiu lat. O tym, czy decydenci wysłuchają zalecenia, przekonamy się już wkrótce.

Zadaniem komisji jest znalezienie swoistego kompromisu pomiędzy działaniem na rzecz najsłabiej opłacanych pracowników a interesem ekonomicznym przedsiębiorstw w kraju, które muszą udźwignąć nowe stawki płacowe.

W tym roku komisja jest zdania, że przy inflacji wynoszącej 0.5%, podwyżka podstawowej stawki godzinowej za wykonywaną pracę powinna być wysoka, aby pracownicy otrzymywali jak najbardziej realną płacę i mogli zaspokoić podstawowe potrzeby. Jednocześnie LPC jest pewna, że – w przypadku realizacji rekomendacji – wzrost płac nie uderzy w portfele pracodawców, którzy już odczuwają mniejsze koszty w prowadzeniu działalności, chociażby w postaci tańszego paliwa i energii.

Dodatkowo, komisja radzi rządzącym zmiany w minimalnym wynagrodzeniu innych grup pracowniczych; 3.3% dla osób w wieku 18-20 lat czy 2.2% dla szesnasto- i siedemnastolatków.

National Minimum Wage wynosi obecnie £6.50 za godzinę. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC