1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 18.10.2018
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud omega   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Coraz więcej domów w Peterborough

nowe domy peterborough 1Peterborough City Council wraz z Cross Keys Homes stworzy nową firmę, która zajmie się dostarczeniem jeszcze większej ilości domów w naszym mieście. Peterborough już może poszczycić się miejscem w krajowej czołówce pod względem rozwoju nowego budownictwa – trzeba jednak pamiętać, że jesteśmy trzecim miastem w UK o najwyższym przyroście mieszkańców. Nowych domów zatem nigdy nie za wiele.

Dzięki temu postanowieniu, w Peterborough powstaną nowe domy do wynajęcia oraz kupienia w przystępnej cenie, a także takie, które najpierw będzie można wynająć, a dopiero później wykupić na własność.

Przedsięwzięcie jest kolejną, obok Peterborough Investment Partnership (odpowiedzialnym za wybudowanie Fletton Quays), próbą zaspokojenia popytu w lokalnym sektorze mieszkaniowym.

Firma Cross Keys Homes już wybudowała 250 nowych domów w okresie ostatnich dwóch lat – kolejne 528 czeka w kolejce.

Nowa spółka będzie finansowana ze środków pochodzących z programu Right to Buy, gdzie mieszkańcy wykupują swoje domy z urzędu lub spółdzielni mieszkaniowej – mowa o funduszach rzędu 14.6 mln funtów. O zainwestowaniu kolejnych 20 milionów wstępnie zadecydowali radni na zebraniu w środę, 13 lipca. Owa chęć będzie musiała jeszcze przejść przez cały proces decyzyjny. Wszystko jednak wskazuje, że postanowienie radnych uzyska zielone światło.

Zarówno Peterborough City Council, jak i Cross Keys Homes, liczą na zwrot inwestycji oraz zysk z przyszłej sprzedaży domów i dochód z tytułu wynajmu nieruchomości. Pieniądze zostaną następnie ponownie zainwestowane w budowę domów oraz przeznaczone na realizację usług dla rezydentów.

Szacuje się, że nowe przedsięwzięcie zacznie operować jeszcze jesienią, z przedstawieniem swoich pierwszych projektów do końca tego roku. Wtedy również dowiemy się, ile dokładnie domów zostanie wybudowanych i jaka będzie ich lokalizacja.

Według serwisu Rightmove, średnia cena domu w Peterborough wynosi obecnie £169,067, o 4% więcej niż w zeszłym roku.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
Odszkodowania londyn anglia Birmingham , odszkodowania powypadkowe w uk , odszkodowania w milton keynes londynie odszkodowania w uk , wypadek w uk wypadek w london, szkocja
ABC