1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 27.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Kolejna podwyżka council tax

council tax peterborough podwyzkaRadni miejscy szykują nam kolejną podwyżkę council tax czyli podatku od nieruchomości, płaconego przez mieszkańców miasta i przeznaczanego na rzecz lokalnych usług. Według przedstawionych w zeszłym tygodniu pierwszych założeń przyszłorocznego budżetu, podatek ma wzrosnąć o 5%. Urząd w ten sposób chce sobie poradzić z 19-milionowym deficytem w miejskiej kasie oraz rosnącymi kosztami opieki społecznej.

Wzrost w płatności, jeśli się urzeczywistni, co będzie początkowo dyskutowane po konsultacjach społecznych 4 grudnia i debatowane na posiedzeniu rady miejskiej 13 grudnia, stanie się drugą z rzędu doroczną podwyżką podatku council tax w Peterborough.

Rada miejska, kierowana przez konserwatystów, planuje przeznaczenie 3% podwyżki czyli prawie 2 milionów funtów na finansowanie miejskiej opieki społecznej.

Inne założenia budżetowe pozwolą urzędnikom oszczędzić prawie 3 miliony funtów, wciąż jednak trzeba będzie zmierzyć się z deficytem w wysokości £15.7 mln.

Pod szczególnym znakiem zapytania nadal stoi sytuacja osób bezdomnych w Peterborough. Liczba rodzin, wymagających tymczasowego zakwaterowania w naszym mieście, wzrosła o 200% w ciągu ostatnich dwóch lat. Oznacza to, że urzędnicy potrzebują obecnie dodatkowej kwoty przynajmniej £1.6 mln na walkę z bezdomnością, znalezienie odpowiednich rozwiązań i zaprzestanie kwaterowania osób w pobliskich pensjonatach B&B. Szacuje się, że za następne cztery lata powyższa kwota wzrośnie do 5.7 mln funtów.

Przewodniczący rady miejskiej, radny John Holdich, informował niedawno i ostrzegał jednocześnie przed skutkami wycofania 80% kluczowego dofinansowania rządowego.

- Powiedziałem to wiele razy i powtórzę ponownie: nie jesteśmy już finansowani w wystarczający sposób ze strony rządu. Budżet 2018/2019 jest dla nas największym, jak do tej pory, wyzwaniem – skomentował radny Holdich.

Jednak pomimo spodziewanych turbulencji, urząd chce pozostać na drodze realizowania swoich najważniejszych priorytetów, do których zalicza m.in.: tworzenie nowych miejsc w szkołach, inwestowanie w transport i rozwój miasta oraz pozyskiwanie inwestorów.

Pierwszą część propozycji budżetu na 2018/2019 można komentować odwiedzając stronę www.peterborough.gov.uk/budget. Konsultacje społeczne zakończą się w czwartek, 30 listopada.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC