1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 23.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Peterborough świętuje Heritage Open Days 2015

heritage open days peterboroughBezpłatny dostęp do historycznych miejsc i zabytków, do których wstęp jest zazwyczaj płatny lub ograniczony dla gości – oto istota zbliżających się Heritage Open Days. Wszystko po to, aby mieszkańcy w całym kraju mogli zapoznać się z szeroko pojętym dziedzictwem i skarbami architektury. Jakie miejsca będzie można odwiedzić w Peterborough?


Opisywane dni otwarte odbywają się we wrześniu każdego roku. To największe, kulturalne wydarzenie w Anglii; bierze w nim udział ponad 1400 organizacji, 40 tysięcy wolontariuszy oraz aż milion zwiedzających.


Strona internetowa Heritage Open Days podaje ponad 4,800 propozycji do wykorzystania w czasie dni otwartych (z których 162 znajduje się w naszym hrabstwie) i świetną wyszukiwarkę, dzięki której możemy określić swoje preferencje i pożądaną lokalizację:
http://www.heritageopendays.org.uk/directory/advanced-search


Wachlarz możliwości jest ogromny i obejmuje teren całego kraju. Od zamków do ratuszy, od wież do podziemi, od posiadłości do spacerów z przewodnikiem. Gdziekolwiek się nie znajdziemy w dniach 10-13 września, na pewno w okolicy znajdzie się również coś godnego zwiedzenia.


Oto, najważniejsze miejsca, które można zobaczyć w Peterborough i okolicach podczas Heritage Open Days:

 

Custom House (Rivergate, Peterborough, Cambridgeshire, PE1 1EG)

sobota 12 – niedziela 13 września, zwiedzanie w godzinach 10.00 – 17.00

Zwiedzanie 16-wiecznego budynku przy rzece Nene, który kiedyś pełnił funkcję rogatki, a obecnie używany jest przez kadetów. Wydarzenie nie jest odpowiednie dla dzieci poniżej 4 roku życia.


Behind the scenes tours of Peterborough Museum (Peterborough Museum, Priestgate, Peterborough, Cambridgeshire, PE1 1LF)

sobota 12 – niedziela 13 września, zwiedzanie codziennie o 11.00 i 14.00

Co dzieje się w zakamarkach muzeum? Jakie skarby nie są zazwyczaj na wystawie? Do jakich części budynku wstęp nie jest zazwyczaj dozwolony? Szansa na odkrycie sekretów i tajemnic Peterborough Museum. Czas zwiedzania: około 100 minut. Nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji – wystarczy pojawić się na miejscu o wyznaczonej godzinie.


Zakątki wokół katedry w Peterborough (Peterborough Cathedral, Minster Precincts, Peterborough, PE1 1XS)

Sobota, 12 września, o godzinie: 10.00, 12.00, 14.00, 16.00

Rzadka szansa na zobaczenie niedostępnych miejsc wokół katedry w Peterborough, m.in. pięknego ogrodu Deanery Garden. Rezerwacja swojego miejsca: Lisa Foulkes-Arnold, 01733 355316, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Ilość miejsc przy każdym zwiedzaniu to 30 – dzieci mile widziane.


St. Margaret's Church (Fletton Avenue, Peterborough, Cambridgeshire, PE2 8DE)

Sobota 12 i niedziela 13 września – zwiedzanie w godzinach 13.00 – 17.00

Urokliwy kościół zaprasza do zwiedzania równie urokliwych wnętrz, gdzie czeka na nas m.in. wystawa poświęcona I wojnie światowej.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC