1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 18.6.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Polecane na weekend w Peterborough – Dzień Ojca i inne wydarzenia miejskie

nice weekend kredaTen weekend w Peterborough i okolicach na pewno nie będzie należał do nudnych, a od ogromu atrakcji sobotnich i niedzielnych wprost może rozboleć głowa.

W niedzielę świętujemy Dzień Ojca, zatem w naszym przeglądzie poświęcamy dużo miejsca tym imprezom i promocjom, które pozwolą na świetne spędzenie czasu z tatą. Nie zapominamy także o dużych eventach, które zagoszczą w naszym mieście i o bezpłatnej zabawie dla całej rodziny. Zapraszamy do lektury i życzymy udanego weekendu!

Pomysły na świętowanie Dnia Ojca w Peterborough

Zaczynamy od tego, co tatusiowie lubią najbardziej lub prawie najbardziej, a więc od jedzenia. Dzień Ojca to doskonała okazja, aby zabrać tatę do baru czy restauracji, zwłaszcza że przy tej okoliczności oferowane są atrakcyjne zniżki cenowe:

HARVESTER (East of England Way, Orton Northgate, Peterborough, PE2 6HE)
Bezpłatny posiłek dla taty w niedzielę, 21 czerwca, po godzinie 18.30. Do wyboru takie pozycje z menu, jak burgery, żeberka czy bekon. Szczegóły oferty wraz z kuponem uprawniającym do darmowego posiłku:
http://www.harvester.co.uk/restaurants/eastofengland/harvesteralwaltonpeterborough/offers/fathers-day-free-meal

O'NEILL'S (Broadway, Peterborough, PE1 1SQ)
Pub przygotował aż dwie promocje dla tatusiów. Po pierwsze, jeśli odwiedzą oni pub w niedzielę i zamówią tam obiad (ultimate main course), to dostaną piwo Carling za darmo. Warto skorzystać z tej propozycji po godzinie 18.00 i przyjść do pubu z całą rodziną lub przyjaciółmi, gdyż wtedy O'Neill's obniży wartość całego rachunku o 10%.

TOBY CARVERY (Ashbourne Road, Hampton, Peterborough, PE7 8BT)
W niedzielę, 21 czerwca, po godzinie 18.00 ( a także po tej samej porze w sobotę) ojcowie mogą liczyć na potężną, gratisową dokładkę do zamówionego wcześniej posiłku w Toby Carvery w postaci mięsa, kiełbaski lub Yorkshire pudding. Wystarczy zapisać się do newslettera i otrzymać odpowiedni kupon, z którym potem należy udać się do restauracji:
http://www.tobycarvery.co.uk/peterboroughhampton/offer/fathersday2015/


***
Gdy tata jest fanem piłki nożnej, a w szczególności drużyny POSH z Peterborough, to warto podarować mu prezent w cenie £19.95 czyli 3-daniowy posiłek, ekskluzywne zwiedzanie stadionu ABAX, a także gadżet zespołu POSH:
http://www.theposh.com/news/article/posh-fathers-day-2481074.aspx

Tatusiowie otrzymają także bezpłatny wstęp do Sacrewell Farm w niedzielę, 21 czerwca (reszta rodziny zapłaci wg cennika). Na miejscu, w gospodarstwie, świetne propozycje zabawy na świeżym powietrzu; jazda traktorem czy spływ gumowych kaczuszek. Dostępny będzie grill, smaczne posiłki i ciasta – przy ich zakupie tatusiowie dostaną gorący napój zupełnie za darmo. Zapraszamy w godzinach 9.30 – 17.00.

Ostatnia atrakcja z okazji Dnia Ojca jest oddalona od Peterborough, ale zdecydowanie warto wybrać się w ten weekend do Milton Keynes. Tam bowiem znajduje się wielki park rozrywki Gulliver's, do którego w sobotę i niedzielę ojcowie mogą wstąpić za darmo (pod warunkiem, że przyjdą z przynajmniej jedną, płacącą za wstęp, osobą dorosłą). Na miejscu, oprócz zwyczajowych atrakcji, opisanych w poniższym linku, również konkurs związany z piłką nożną i szybkimi strzałami do bramki.
https://www.gulliversfun.co.uk/milton-keynes

Weekendowe wydarzenia miejskie

Nadszedł już ten czas, aby w Peterborough zakrólowała historia i dziedzictwo narodowe pod postacią kolejnej edycji Peterborough Heritage Festival. W tym roku czeka nas nie lada gratka – na własne oczy zobaczymy bowiem prawdziwą walkę konną na kopie (ang. joust) w samym centrum miasta! To będzie coś zjawiskowego. W całym festiwalu weźmie udział ponad 300 ucharakteryzowanych statystów, którzy pomogą nam przenieść się w czasie do różnych epok historycznych. Nie zabraknie dobrego jedzenia i produktów, sprzedawanych na targu. Będzie można również zakupić pamiątki historyczne. Szczegółowy program Festiwalu:
http://www.vivacity-peterborough.com/festivals/heritage-festival/timetable/

Z cyklu wydarzeń oryginalnych... w niedzielę, 21 czerwca, w miejscowości Holbeach, w ramach Holbeach Town and Country Fayre, odbędą się światowe zawody w miotaniu kapustą i cebulą. Brzmi to dość egzotycznie, więc przedstawiamy krótki film z zeszłorocznych mistrzostw, aby można było zobaczyć, z czym będziemy mieć do czynienia:

W zawodach ciskania kapusty mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, pogrupowane w 3-osobowe zespoły. Miotanie cebulami zarezerwowane jest dla młodszych uczestników (10-17 lat). Organizatorzy zapewniają cały osprzęt oraz wkład. Do wygrania w zabawie są puchary wraz z nagrodami pieniężnymi. Sam udział w zawodach, rozgrywających się w godzinach 10.30 – 16.00 jest bezpłatny, należy jednak zapłacić za wstęp na główne wydarzenie. Adres: Kings Field, Ravens Gate, Fen Road, Holbeach, Nr. Spalding, Lincolnshire, PE12 8QG


Dla przypomnienia, dzisiaj rozpoczyna się premierowe wydarzenie skupione wokół naszej rzeki, czyli Peterborough River Festival:
http://www.peterboroughpl.com/index.php?option=com_content&view=article&id=3169:peterborough-river-festival-nowe-wydarzenie-w-kalendarzu-imprez-naszego-miasta&catid=104&Itemid=276

Z kolei paniom przypominamy o ostatniej szansie na rejestrację do błotnego biegu z przeszkodami, jednoczącego uczestniczki w słusznej sprawie – walce przeciw rakowi (bieg już 21 czerwca):
http://www.peterboroughpl.com/index.php?option=com_content&view=article&id=3092:pretty-muddy-czyli-wyjatkowe-wyzwanie-dla-wszystkich-kobiet-w-peterborough&catid=104&Itemid=276

Jeśli natomiast ktoś chce wybrać się na wycieczkę z dziećmi poza Peterborough, to proponujemy Laxton Hall i Wesoły Dzień Dziecka:
http://www.peterboroughpl.com/index.php?option=com_content&view=article&id=3166:wesoly-dzien-polskiego-dziecka-w-laxton-hall&catid=104&Itemid=276

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC