1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 21.6.2018
  MT 170x200px(bedfordpl) accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud omega   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Peterborough Heritage Festival 2017

heritage festival peterborough 2017Jeden z największych miejskich festiwali historycznych w kraju odbędzie się w ten weekend w naszym mieście. Mowa oczywiście o Peterborough Heritage Festival, który w tym roku upamiętnia w swoim temacie przewodnim 375. rocznicę wybuchu angielskiej wojny domowej. Przed nami dwa bezpłatne dla gości wydarzenia dni, wypełnione zarówno rozrywką, jak i wiedzą.

Do kluczowych atrakcji Festiwalu należeć będzie:

Historyczna rekonstrukcja oblężenia zamku Woodcroft Castle
Podczas angielskiej wojny domowej, zamek opanowali rojaliści, a wśród nich – Michael Hudson; człowiek, który planował uwolnienie króla Karola I z więzienia. W 1648 roku parlamentarzyści podjęli próbę odbicia twierdzy, jednak rojaliści nie chcieli się poddać. Doktor Hudson stanął na murze obronnym zamku i stamtąd krzykiem zachęcał swoich ludzi do walki z wrogiem. Okrągłogłowym udało się finalnie sforsować zabezpieczenia i wtargnąć do zamku, gdzie dokonali rzezi rojalistów. Wszystkich, oprócz Michaela Hudsona, któremu udało się schować. Parlamentarzyści odnaleźli go... zwisającego z gargulca za oknem. Mężczyzna wciąż nie chciał się poddać, więc jego przeciwnicy przecięli mu ręce na wysokości nadgarstków. Hudson spadł do fosy, wydostał się jednak z niej i został pojmany przez wroga. Żołnierze odebrali mu życie, wycinając wcześniej jego język, a następnie paradując z nim wokół zamku ku przestrodze rojalistów.
Za rekonstrukcję odpowiedzialny jest Regiment of Foote, oddział jednej z najlepszych tego typu grup w UK – Sealed Knot. Za Woodcroft Caste posłuży nasz Guildhall. Inscenizacje – miejmy nadzieję, że nie tak krwawe, jak oryginalne wydarzenie – będą miały miejsce w sobotę oraz w niedzielę, o godzinie 15:00. Każdego dnia, od 12:00, możemy natomiast przyglądać się widowiskowym próbom aktorów do bitwy.

heritage festival peterborough 2017 woodcroft

Horacy – prehistoryczny gad morski
W Peterborough, które może pochwalić się wspaniałą paleontologiczną historią, nie mogło zabraknąć... Horacego. Horacy to wielki gad morski. Ma 11 metrów długości, 165 milionów lat i jest bardzo lubiany przez dzieci. Najmłodsi pomogą Horacemu w przygotowaniu się do rozpoczęcia dnia; umyją jego zęby czy pomasują płetwy. A potem zobaczą niespodzianki, które Horacy ukrywa w swoim brzuszku (godz. 12:30 i 15:30). Będzie wesoło i interaktywnie.

heritage festival peterborough 2017 horacy

 

Wykład o królowej Wiktorii
Dr Kate Williams opowie słuchaczom, zgromadzonym w katedrze w sobotę, 17 czerwca, o godzinie 19:00, o królowej Wiktorii; pierwszej królewskiej buntowniczce i jej wyboistej drodze do tronu. Opowieść pokaże nam przyszłą królową jako energiczną, szaloną dziewczynę, która często popadała w kłopoty. Córkę matki, księżnej Kentu, dla której to nie Anglia była ojczyzną. Matka i córka stoczyły ciężką walkę o tron. Opowieść ukaże nam też smutną prawdę o dzieciństwie królowej; Wiktoria była nieszczęśliwa, lecz właśnie to uformowało ją jako przyszłą monarchinię. Wyrosła z niej zdeterminowana osoba, potrafiąca maskować swoje uczucia i z upodobaniem do ciężkiej pracy. Gdy w wieku zaledwie 18 lat objęła panowanie nad krajem, jej poczucie obowiązku i przekonanie o ważności stanowiska uczyniły ją pierwszą nowoczesną królową oraz wybawczynią monarchii.

heritage festival peterborough 2017 williams

Wielka parada rozpocznie tegoroczny Peterborough Heritage Festival w sobotę, o godzinie 11:00. W samym sercu naszego miasta oraz w okolicach katedry będziemy mogli następnie zobaczyć m.in. historyczne bitewne inscenizacje, wystawy pamiątek wojennych czy pokazy sokolnicze. Nie zabraknie ­gier i zabaw dla dzieci, ciekawych warsztatów oraz konkursów.

heritage festival peterborough 2017 mapa

Peterborough Heritage Festival przyciągnął w zeszłym roku rzeszę 37,500 odwiedzających.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE CPCS KURSY I CSCS SZKOLENIA
ABC