1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 14.11.2018
   accidentZigZag-Baner  banner ubezpieczenia  sat montaz
polbud omega   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Firework Fiesta 2017

firework fiesta 2016 1Znamy już szczegóły tegorocznego, wielkiego pokazu fajerwerków w Peterborough. To największe tego typu wydarzenie w East Anglia oraz jedno z dziesięciu najlepszych w całym kraju. Atrakcje dla dzieci, gigantyczna trybuna dla oglądających, no i oczywiście gwóźdź programu czyli podniebne, głośne i rozświetlone widowisko – tego można się spodziewać w sobotę, 4 listopada.

Tegoroczna edycja wydarzenia jest jubileuszowa – mija bowiem 40 lat od pierwszego miejskiego pokazu fajerwerków. Nic więc dziwnego, że organizatorzy; The Rotary Club of Peterborough Minster oraz The Round Table Club of Peterborough, będą się starać o zapewnienie bardzo dobrej rozrywki dla wszystkich gości.

Zabawa, tradycyjnie, odbędzie się w Peterborough Arena. Brama otwarta zostanie o godzinie 17:00 – koniec wydarzenia przewiduje się na godzinę 22:00. Fajerwerki rozbłysną na niebie około godziny 19:30. Czas oczekiwania umili muzyka wykonywana na żywo czy możliwość zjedzenia i wypicia czegoś smacznego. Dzieci pobawią się w wesołym miasteczku. Dorośli natomiast zrobią zakupy na stoiskach handlowych.

Aby widok na fajerwerkowy spektakl był najlepszy z możliwych, organizatorzy zadbają o wielką trybunę, która pomieści ponad dwa tysiące osób. Alternatywnie, będzie można przynieść ze sobą składane krzesełko i usiąść w odpowiednim dla siebie miejscu.

Bilety zostaną wystawione na sprzedaż 6 października, w cenie £3 za dzieci poniżej 15. roku życia (dwulatki i młodsze pociechy mają bezpłatny wstęp) oraz £7 dla osób dorosłych. Będzie je można kupić na stronie Ticket Factory, jak również w punktach stacjonarnych na terenie miasta: Van Hage Garden Centre, Queensgate Information Desk, Peterborough Visitor Information Centre (Bridge Street), The Cresset (Bretton), Notcutts Garden Centre i Ferry Meadows Visitor Centre and Caravan Park.

Wejściówki kupimy również w dniu samego wydarzenia, przy wejściu – kosztować będą odpowiednio £5 i £10. Przy czym należy pamiętać, że zapłacić za nie można będzie jedynie gotówką.

Dochód z dystrybucji biletów zasili konta lokalnych stowarzyszeń dobroczynnych.

Publiczność zaparkuje swoje samochody na bezpłatnym parkingu Peterborough Arena.

W zeszłym roku, tradycyjne świętowanie rocznicy wykrycia tzw. spisku prochowego, który miał unicestwić króla Anglii i Szkocji, Jakuba I Stewarta, przyciągnęło w Peterborough rzeszę ponad 11,000 osób. Dzięki wydarzeniu udało się zebrać aż £20,000; pieniądze zostały oczywiście przekazane do kilku lokalnych organizacji charytatywnych.

Więcej informacji o Firework Fiesta 2017 w Peterborough odnajdziecie na tej stronie

 

firework fiesta 2017

Fot.: Peterborough Telegraph

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
Sprzedaż części samochodowych- Skup pojazdów - Złomowanie
ABC