1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 14.11.2018
   accidentZigZag-Baner  banner ubezpieczenia  sat montaz
polbud omega   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Peterborough świętuje Diwali

diwali 2016 peterboroughDiwali, hinduistyczne święto światła, będzie celebrowane tańcem i muzyką w Peterborough w sobotę, 14 października. Obchody święta mieszkańcy naszego miasta zobaczą na Cathedral Square między godziną 11:00 a 16:30. Impreza jest bezpłatna, a jej program wypełniony ciekawymi propozycjami oraz atrakcjami.

Diwali to hinduistyczne święto światła, trwające pięć dni i zaliczane do grona świąt ruchomych. Sanskryckie słowo dipawali oznacza rząd lamp (od słów dipa – lampa oraz awali – rząd) i odnosi się do lampek oliwnych z wypalanej gliny, które są zapalane przed każdym domem na powitanie Lakszmi, bogini szczęścia i dobrobytu. Lampki symbolizują zwycięstwo światła nad ciemnością, dobra nad złem. Oprawę święta wzbogacają sztuczne ognie i dekoracje kwiatowe. Diwali jest obchodzone z rozmachem, towarzyszą mu liczne imprezy kulturalne.

Nie inaczej będzie w Peterborough, gdzie Hindusi już po raz piąty zaproszą nas do wspólnego świętowania triumfu dobra nad złem. Widzowie mogą szykować się na energetyczne i kolorowe przedstawienia taneczno-muzyczne w wykonaniu m.in. przedstawicieli społeczności bengalskiej. Będzie również szansa na skosztowanie tradycyjnego jedzenia oraz na zrobienie wyjątkowych zakupów.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE CPCS KURSY I CSCS SZKOLENIA
ABC