1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 23.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Kierunek na weekend: Cambridge

cambridgeJednodniowy wypad do stolicy naszego hrabstwa, Cambridge, może okazać się świetnym pomysłem na spędzenie weekendu w ciekawy sposób. Podpowiadamy, jak w tak krótkim czasie zobaczyć najważniejsze atrakcje tego pięknego miasta; gdzie koniecznie trzeba się znaleźć, co zwiedzić i co zjeść. A zatem: kierunek Cambridge.

 

 

 

 

The Fitzwilliam Museum

Fitzwilliam Museum to miejsce, które nie tylko zwiedza się bezpłatnie, ale również szybko – wystarczy godzina, aby zapoznać się z historią i pięknem eksponatów. Dodatkowo, zastaniemy tam miłą kawiarnię i dobrze zaopatrzony sklep z pamiątkami. 

Adres: The Fitzwilliam Museum, Trumpington Street, Cambridge, CB2 1RB.

 

FitzwilliamMuseum


Pływanie łodzią po rzece Cam

W Cambridge można poczuć się niczym w Wenecji. Wystarczy wynająć sobie łódź i odbyć relaksujący rejs po rzece Cam, oglądając przy tym ważne dla miasta zabytki oraz słuchając ciekawych anegdot. Rezerwacji dokonamy tutaj: http://www.visitcambridge.org/things-to-do/punting-bus-and-bike-tours/punting-tours

 

rzeka cam

 

Budynki Uniwersytetu Cambridge

Cambridge to przede wszystkim miasto uniwersyteckie. Jako jeden z punktów naszego zwiedzania powinniśmy zatem uwzględnić wizytę w chociażby jednym z wielu budynków uniwersyteckich (tzw. college). Wybór jest duży, ale do najpopularniejszych należą Kings College oraz Trinity College.

trinity college cambridge

 

The Chelsea Buns

Nie bez kozery Cambrigde nazywane jest idealnym miastem na podwieczorek. Jeśli mielibyście ochotę na coś słodkiego, to skierujcie swoje kroki na ulicę Trumpington Street, gdzie prawie nieprzerwanie od 1922 roku funkcjonuje cukiernia Fitzbillies. Serwuje ona swoje słynne, lepkie bułeczki Chelsea. Mniam!

 

chelsea buns

 

The Orchard

Idąc dalej podwieczorkowym tropem, nie sposób nie wspomnieć o herbaciarni The Orchard Tea House. W dni, w których dopisuje pogodna i ciepła aura, herbaty możemy napić się w pięknym sadzie jabłkowym – w pozostałe do naszej dyspozycji jest oranżeria. To modne wśród studentów, artystów i turystów miejsce było również odwiedzane przez całą plejadę słynnych osób, m.in. przez księcia Karola, Emmę Thompson, Stephena Hawkinga czy Davida Attenborough. Swego czasu herbatę popijali tutaj także Virgina Woolf czy A.A. Milne. 

Adres: The Orchard Tea Garden, 45-47 Mill Way, Grantchester, Cambridge, CB3 9ND.

 

orchard cambridge

 

University Botanical Gardens

Coś dla miłośników flory, których uraczy ponad 8000 różnych gatunków roślin znajdujących się na powierzchni 16 hektarów. Szklarnie, skalniaki, stare drzewa – wszystko w niedalekiej odległości od centrum miasta. Miejsce idealne dla rodzin z dziećmi, zakochanych par i dla wszystkich, którzy chcą poczuć spokój. Bilet pozwalający na zwiedzenie ogrodu kosztuje 5 funtów dla osoby dorosłej - dzieci i młodzież do 16. roku życia mają bezpłatny wstęp. 

Adres: University Botanic Garden, 1 Brookside, Leaf Cambridge, CB2 1JE.

 

ogrod botaniczny cambridge

 

Round Church

Okrągły kościół jest drugim najstarszym budynkiem w Cambridge. I choć nie pełni już swojej pierwotnej funkcji, to nadal jest miejscem, które chętnie się odwiedza ze względu na jego historię czy przepiękne witraże. Kościół został zbudowany w 1130 roku. W przeszłości odwiedzili go m.in. królowa Victoria, Dalajlama czy Bill Gates.

 

okragly kosciol cambridge

 

Pub The Eagle

Dobrego piwa napijemy się w jednym z najsłynniejszych pubów w Cambridge – The Eagle. To właśnie tu Francis Crick ogłosił odkrycie struktury molekuralnej DNA. To tutaj również zobaczymy unikatowe grafitti wykonane przez pilotów walczących podczas II wojny światowej. 

Adres: 8 Benet Street, Cambridge CB2 3QN.

 

eagle cambridge

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC