1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 23.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Kierunek na weekend - Top Lodge Fineshade Wood

las peterborough 0Zaledwie 17 mil od Peterborough znajduje się Top Lodge Fineshade Wood, las który warto zwiedzić, gdy dysponuje się niewielką ilością czasu wolnego. Fineshade Wood jest częścią większego kompleksu lasów Rockingham Forest, jest również jednym z największych lasów w Northamptonshire. Jeżeli lubicie obcować z naturą, czeka tam na Was wiele atrakcji.

 

W lesie można pospacerować, pojeździć rowerem, wyznaczony jest również szlak konny.

Wszystkie trasy rozpoczynają się na parkingu. Jest on płatny, na dzień dzisiejszy zapłacimy 4 funty za dzień postoju.

Dla turystów pieszych przygotowane są trzy szlaki. Trasa najkrótsza liczy 2 mile, oznaczona jest na mapie, jak i w parku, kolorem żółtym. Idąc tą trasą ominiemy niestety miejsce na piknik czy domek na drzewie.
Trasa oznaczona kolorem fioletowym liczy 3 mile.

Najdłuższa 5-milowa oznaczona jest kolorem różowym.

Szlak rowerowy liczy sobie 5 mil, przypisany jest do niego kolor zielony. Organizator oznaczył go łatwym stopniem trudności, poziom pierwszy na pięć wyznaczonych. Jadąc tym szlakiem napotkamy sześć pętli sprawnościowych, oznaczony niebieskimi tablicami. Dzięki nim można sprawdzić swoje umiejętności rowerowe.

Wszystkie trasy są bardzo dobrze oznaczone. Należy podążyć w kierunku wskazanym na strzałkach, umieszczonych na tabliczkach koloru wybranej przez nas trasy. Tabliczki umieszczone są na niewielkich słupkach. Zarówno przed rozpoczęciem, jak i na zakończenie naszej wycieczki, warto udać się do znajdującego się przy parkingu Top Lodge Visitor Centre, otwartego codziennie od 10.00 do 17.00. W budynku mieszczą się toalety, kawiarenka serwująca zimne i ciepłe napoje, słodkości i kanapki, stoisko z ulotkami.

Wiele atrakcji czeka również na najmłodsze pociechy. Dwa place zabaw, jeden znajdujący się przy parkingu, drugi na trasie. Domek na drzewie. Natomiast za 3 funty można kupić pakiet aktywności zaplanowanych do wykonania podczas spaceru. Zabawy przygotował Pan Kijek - Stick Man. W lesie znajduje się również plac campingowy i wypożyczalnia rowerów.

Wjazd do parku znajdziemy na trasie A43 pomiędzy Stamford a Corby. W nawigacji należy podać kod pocztowy NN17 3BB. Oznaczony jest brązowymi tablicami. Pełny adres: Top Lodge, Fineshade, Nr Corby, Northants, NN17 3BB.


Na wycieczkę do lasu wybrała się, zrobiła zdjęcia oraz napisała relację nasza czytelniczka, Ilona Czarnuch. Zachęcamy inne osoby do przysyłania do nas swoich zdjęć i opisów podróży po ciekawych, położonych po sąsiedzku, zakątkach. Czekamy!

 

las peterborough 1

 

las peterborough 2

 

las peterborough 3

 

las peterborough 4

 

las peterborough 6

 

las peterborough 7

 

las peterborough 8

 

las peterborough 9

 

las peterborough 10

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC