1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 26.4.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Kontrola lekarzy rodzinnych w Peterborough

cqc peterboroughZ dniem 25 sierpnia, Care Quality Commission (CQC) rozpoczyna inspekcję w przychodniach lekarzy pierwszego kontaktu w Peterborough i okolicach. W związku z kontrolą, komisja zwraca się z prośbą do wszystkich osób, które w okresie ostatnich 12 miesięcy korzystały z usług lekarskich w naszym mieście, o wyrażenie swojej opinii na temat jakości udzielonej pomocy.

 Komentarze przyjmowane są do dnia 11 sierpnia. Można je wysłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną: CQC, Citygate, Gallowgate, Newcastle upon Tyne, NE1 4PA. CQC prosi, aby w korespondencji wyraźnie zaznaczyć nazwę ośrodka, o którym mowa. Do komisji ze swoją opinią można także zadzwonić. Numer telefonu to 03000 616161.

Przyjmowane są zarówno zdania pozytywne, jak i negatywne na temat danej przychodni i lekarza.

Komentarze posłużą inspektorom w zaplanowaniu wizyty kontrolnej w przychodniach oraz zwrócą uwagę na te rzeczy, które trzeba albo pochwalić, albo usprawnić. Inspekcje mają za zadanie znaleźć odpowiedzi na pytania, czy placówki są bezpieczne, skuteczne, czy dbają o pacjentów i są wrażliwe na ich potrzeby oraz czy są dobrze zarządzane.

Wyniki kontroli zostaną następnie opublikowane na stronie CQC: www.cqc.org.uk.

Szacuje się, że do kwietnia 2016 roku ocenie CQC zostanie poddana każda przychodnia w Anglii.

Care Quality Commission jest niezależną organizacją, która pilnuje, aby jednostki działające w ramach służby zdrowia, czyli np. szpitale, przychodnie lekarskie i dentystyczne czy domy opieki, dostarczały pacjentom pomoc na najwyższym poziomie i aby dokonywały one niezbędnych ulepszeń. Osiąga to dzięki regularnym wizytom kontrolnym w placówkach, rozmowom z pacjentami, z personelem, kontroli na miejscu, współpracy z organizacjami, a następnie przedstawieniu oceny w raporcie podanym do wiadomości publicznej. Do narzędzi CQC należą m.in. ostrzeżenia o przeprowadzeniu ulepszeń w placówkach w krótkim okresie czasu, ograniczenie usług oferowanych przez jednostki medyczne, ograniczanie przyjmowania pacjentów i chorych do danego ośrodka, kary pieniężne, zawieszenie lub unieważnienie możliwości działania danej jednostki, a nawet wniesienie sprawy do sądu przeciwko danemu dostawcy usług medycznych.

O CQC mogliśmy niedawni usłyszeć w Peterborough dzięki akcji, przeprowadzonej wraz z urzędem miasta, rezultatem której było wystosowanie 56 punktów wymagających poprawy w Werrington Lodge – ośrodku opieki nad starszymi osobami. Kontrola przeprowadzona w czerwcu przez CQC w placówce wykazała szereg nieprawidłowości, w tym m.in. zostawianie pacjentów w zabrudzonych łóżkach, dziwne ślady na kończynach osób wymagających opieki, dający wiele do życzenia ton głosu pracowników względem chorych, pozostawianie leków przy pacjentach oraz picia i jedzenia bez sprawdzenia, czy dana osoba może je samodzielnie spożyć. Raport wywołał szok wśród rodzin pacjentów, urzędników i mieszkańców Peterborough. Najbliżsi chorych złożyli kilkadziesiąt doniesień na działanie ośrodka do policji, która obecnie zajmuje się sprawą i prowadzi dochodzenie. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC