1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 26.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

GP Exercise Referral Scheme – ćwiczenia na zdrowie w Peterborough

cwiczenia peterboroughCierpicie z powodu nadwagi? Żyjecie w permamentnym stresie i depresji? A może codziennie towarzyszy Wam nadciśnienie krwi? W walce z tymi i innymi częstymi przypadłościami pomoże specjalny program zdrowotny, przygotowany przez Vivacity Peterborough.

Jego główną ideą jest wykonywanie odpowiednio dobranych ćwiczeń, które staną się początkiem zdrowej przemiany. Dodatkowym atutem jest to, że koszt uczestnictwa w sesjach ćwiczeniowych jest symboliczny.

Dostępne programy

Wszystkie propozycje przeznaczone są dla osób powyżej 16. roku życia. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w Hampton Leisure Centre (Clayburn Road, Hampton, Peterborough, PE7 8GL) . Każda sesja to koszt £2.50. Po wysiłku fizycznym, uczestnicy mogą liczyć na kawę i herbatę, a także szansę na poznanie innych osób, cierpiących na podobne choroby.

Otyłość, cukrzyca, nadciśnienie
Ćwiczenia odbywają się w każdy poniedziałek, w godzinach 10.45 – 11.45. Organizatorzy zapraszają osoby borykające się z BMI powyżej 25, nadciśnieniem, cukrzycą typu 1 i 2, a także jeśli w portrecie zdrowia danej rodziny pojawiały się choroby serca.

Ograniczona sprawność ruchowa

Do tych ćwiczeń organizatorzy zapraszają osoby, które niedawno przeszły uraz, skończyły rehabilitację lub takie, których niepełnosprawność wpływa na zdolności ruchowe. Ćwiczący spotykają się w każdy wtorek, w godzinach 10.45 – 11.45.

Dolegliwości sercowe i oddechowe
Coś dla tych, którzy mają astmę, rozdemę płuc, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc czy choroby serca. Program ćwiczeniowy rozpocznie się 6 sierpnia, a spotkania odbywać się będą w każdą środę, w godzinach 12.30 - 13.15.

Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe
Dobre ćwiczenia na artretyzm, zapalenie stawów (w tym reumatoidalne) czy osteoporozę, odbywające się w każdy czwartek, w godzinach 11.00 – 12.00.

Depresja, zaburzenia lękowe, nerwica, demencja, choroba Alzheimera, choroby na tle stresowym
Chorzy na w/w choroby rozpoczną ćwiczenia z dniem 7 sierpnia – będą się one odbywać w każdy czwartek, od 13.45 do 14.45

Rehabilitacja po udarze
Osoby, którze przeszły udar, spotykają się na ćwiczeniach w każdy poniedziałek, od 11.00 do 12.00

Po zakończeniu danego programu ćwiczeniowego (a rekomenduje się, aby trwał on 12 tygodni), przez kolejne 3 miesiące można skorzystać z programu utrwalającego efekty osiągnięte w etapie pierwszym.

Zapisy

Są dwa sposoby na zgłoszenie się do odpowiedniego dla siebie programu ćwiczeniowego:

- skierowanie od lekarza rodzinnego: możemy poprosić swojego GP, aby wypełnił formularz, dostępny na stronie:
http://www.vivacity-peterborough.com/sport-and-leisure/specialist-health-services/gp-exercise-referral-scheme/gp-referral-form/ Dokument należy następnei wysłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- zgłoszenie indywidualne: na ćwiczenia możemy również zapisać się sami i w takim przypadku pomocne będzie uzupelnienie formularza elektronicznego, który dostępny jest tutaj:
http://www.vivacity-peterborough.com/sport-and-leisure/specialist-health-services/gp-exercise-referral-scheme/self-exercise-referral-scheme/

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC