1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 22.4.2018
 MT 170x200px(bedfordpl)  ZigZag-Baner    sat montaz
anteny ulotkapolbud omega  Part 2 2 SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

POLSKA ORKIESTRA ODWIEDZA UK!

muzyka powaznaW ciągu ostatnich kilku dni zapraszaliśmy Was na koncerty, które przypadły bądź przypadną do gustu fanom disco-polo oraz rocka. Czas na kolejne zaproszenie, które tym razem powinno uszczęśliwić miłośników muzyki poważnej. Mamy przyjemność zawiadomić, że na tournée po Wielkiej Brytanii przyjeżdza w lutym Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach. I że jej niezwykły koncert usłyszeć będzie można w Cambridge!

13 lutego Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach wyruszy na kolejne tournée do Wielkiej Brytanii i Irlandii. Będzie to 182 podróż zagraniczna w powojennej historii orkiestry, 19 do Wielkiej Brytanii. Tournée potrwa 2 tygodnie – od 13 do 26 lutego  2013 r.

Podczas podróży koncertowej NOSPR wystąpi w 11 miastach, m.in. w Londynie (Cadogan Hall), Dublinie, Leeds, Bristolu, Cambridge, Sheffield, Middlesbrough.

Koncert w Cambridge odbędzie się 15 lutego, w piątek, o godzinie 19.30 w Cambridge Corn Exchange (2 Wheeler Street, CB2 3QB). Bilety są do nabycia w cenach £25, £30, £34. Więcej informacji odnajdziecie tutaj: http://www.cornex.co.uk/polish-national-radio-symphony-orchestra.

Podczas koncertów orkiestra zaprezentuje dzieła kompozytorów polskich – Małą suitę Witolda Lutosławskiego,  Chaconne in memoria del Giovanni Paolo II Krzysztofa Pendereckiego oraz Uwerturę koncertową E-dur Karola Szymanowskiego, a także IV Koncert fortepianowy Ludwiga van Beethovena, II Koncert fortepianowy Dymitra Szostakowicza, Koncert skrzypcowy e-moll Felixa Mendelssohna, I Koncert skrzypcowy Philipa Glassa, VII Symfonię C-dur Wielką Franza Schuberta oraz Uwerturę do operetki Kandyd Leonarda Bernsteina.

W partiach solowych wystąpią Agata Szymczewska (skrzypce) i Mikhail Rudy (fortepian), wszystkie koncerty poprowadzi Jacek Kaspszyk.

Tournée orkiestry zorganizowano przy współpracy z agencją artystyczną IMG Artists. Sponsorem NOSPR jest Tauron Polska Energia SA.

 

orkiestra 1

NOSPR (www.rabij.com)

 

orkiestra 2

Jacek Kaspszyk (www.rabij.com)

 

orkiestra 3

Agata Szymczewska (Archiwum Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
Odszkodowania londyn anglia Birmingham , odszkodowania powypadkowe w uk , odszkodowania w milton keynes londynie odszkodowania w uk , wypadek w uk wypadek w london, szkocja
ABC