1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 18.1.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

POLSKA ORKIESTRA ODWIEDZA UK!

muzyka powaznaW ciągu ostatnich kilku dni zapraszaliśmy Was na koncerty, które przypadły bądź przypadną do gustu fanom disco-polo oraz rocka. Czas na kolejne zaproszenie, które tym razem powinno uszczęśliwić miłośników muzyki poważnej. Mamy przyjemność zawiadomić, że na tournée po Wielkiej Brytanii przyjeżdza w lutym Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach. I że jej niezwykły koncert usłyszeć będzie można w Cambridge!

13 lutego Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach wyruszy na kolejne tournée do Wielkiej Brytanii i Irlandii. Będzie to 182 podróż zagraniczna w powojennej historii orkiestry, 19 do Wielkiej Brytanii. Tournée potrwa 2 tygodnie – od 13 do 26 lutego  2013 r.

Podczas podróży koncertowej NOSPR wystąpi w 11 miastach, m.in. w Londynie (Cadogan Hall), Dublinie, Leeds, Bristolu, Cambridge, Sheffield, Middlesbrough.

Koncert w Cambridge odbędzie się 15 lutego, w piątek, o godzinie 19.30 w Cambridge Corn Exchange (2 Wheeler Street, CB2 3QB). Bilety są do nabycia w cenach £25, £30, £34. Więcej informacji odnajdziecie tutaj: http://www.cornex.co.uk/polish-national-radio-symphony-orchestra.

Podczas koncertów orkiestra zaprezentuje dzieła kompozytorów polskich – Małą suitę Witolda Lutosławskiego,  Chaconne in memoria del Giovanni Paolo II Krzysztofa Pendereckiego oraz Uwerturę koncertową E-dur Karola Szymanowskiego, a także IV Koncert fortepianowy Ludwiga van Beethovena, II Koncert fortepianowy Dymitra Szostakowicza, Koncert skrzypcowy e-moll Felixa Mendelssohna, I Koncert skrzypcowy Philipa Glassa, VII Symfonię C-dur Wielką Franza Schuberta oraz Uwerturę do operetki Kandyd Leonarda Bernsteina.

W partiach solowych wystąpią Agata Szymczewska (skrzypce) i Mikhail Rudy (fortepian), wszystkie koncerty poprowadzi Jacek Kaspszyk.

Tournée orkiestry zorganizowano przy współpracy z agencją artystyczną IMG Artists. Sponsorem NOSPR jest Tauron Polska Energia SA.

 

orkiestra 1

NOSPR (www.rabij.com)

 

orkiestra 2

Jacek Kaspszyk (www.rabij.com)

 

orkiestra 3

Agata Szymczewska (Archiwum Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
Odszkodowania londyn anglia Birmingham , odszkodowania powypadkowe w uk , odszkodowania w milton keynes londynie odszkodowania w uk , wypadek w uk wypadek w london, szkocja
ABC