1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 18.1.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

CARLUCCIO'S W PETERBOROUGH

res6Kolejną z sieciowych restauracji słynnego włoskiego szefa kuchni, Antonio Carluccio, możemy uznać za otwartą. I to do tego w naszym mieście! Restauracja, która mieści się przy Cumbergate, w samym centrum miasta, przyjmuje gości od wczoraj. We wtorek natomiast nastąpiło jej ekskluzywne otwarcie, na które nasza redakcja otrzymała zaproszenie. Przybyliśmy, zobaczyliśmy, a teraz mamy dla Was relację z wieczoru oraz kilka zdjęć do obejrzenia.

O tym, że będziemy mieli do czynienia z wyjątkowym wydarzeniem, wiedzieliśmy już wtedy, kiedy otrzymaliśmy zaproszenie na otwarcie restauracji pocztą. Zostało ono wydrukowane na... ściereczce kuchennej. Wszystko utrzymane w kolorach flagi włoskiej, z wizerunkiem kucharza i zapowiedzią nie tylko atrakcji, które ucieszą podniebienie, lecz również obecności samego szefa Antonio.

Launch party zaczęło się o godzinie 18.30. W scenerii pięknego wieczoru, rozświetlona restauracja prezentowała się tym bardziej urokliwie. Powstała ona w zabytkowym miejscu, które uprzednio zajmowały Harriett’s Tea Rooms. Dla osób, które pamiętają, jak wyglądały te wnętrza jeszcze kilka miesięcy temu, metamorfoza może okazać się małym zaskoczeniem – trzeba jednak przyznać, że udało się w renowacji zachować złoty środek pomiędzy tradycją a nowoczesnością. Jedno z wejść do Carluccio’s znajduje się w przeszklonej części budynku, a w niej z kolei – delikatesy z produktami włoskim oraz bar. Restauracja natomiast zajmuje dwa pozostałe pomieszczenia, w głębi budynku, do których wejść można od strony St John’s Church. Całość wystroju utrzymana jest w minimalistycznym, aczkolwiek przytulnym stylu: stonowane kolory, z których na pierwszy plan wysuwa się zieleń, srebrne lampy, duże obrazy na ścianach.

Na otwarcie przybyło wielu gości, w tym przedstawiciele władz miasta, lokalnych mediów i organizacji czy włoskiej społeczności. Wszystkich powitano lampką szampana. Atmosfera była iście włoska: miło i gwarno. No i sam szef Carluccio, który uwijał się w pocie czoła i to bynajmniej nie przy udzielaniu wywiadów, pozowaniu do zdjęć czy przemawianiu, ale przy doglądaniu szczegółów, rozdawaniu serwetek i serwowaniu gościom przekąsek. Prawdziwy włoski gospodarz! A skoro już o starterach mowa... marynowane oliwki, mozarella czy szynka parmeńska stanowiły piękną zapowiedź dania głównego, czyli risotto z grzybami oraz słodkiego deseru.

Wszystko wskazuje na to, że Carluccio’s stanie się kolejnym hitem restauracyjnym w naszym mieście. Smaczne potrawy znajdziemy tutaj i na śniadanie, i na obiad czy kolację, przekąsimy coś w przerwie podczas zakupów w Queensgate, wypijemy dobrą, włoską kawę i nakarmimy całą rodzinę– dla każdego znajdzie coś pysznego. A co dokładnie?

Szczegółowe menu restauracji znajduje się na stronie www.carluccios.com. My dodamy tylko, że dania są przygotowywane z sezonowych, świeżych produktów, których spora część jest wybierana i przywożona do restauracji z Włoch. Na pierwsze danie szef kuchni poleca zupy, włoskie sałatki czy dania serwowane na wspólnym talerzu, do dzielenia się ze współbiesiadnikami. W menu odnajdziecie aż jedenaście dań makaronowych, w tym poetycko brzmiące i niebiańsko smakujące Penne Giardiniera, specjalność szefa Carluccio, czyli apulijski makaron penne z cukinią, chilli, smażonymi na głębokim tłuszczu kulkami szpinaku, okraszony parmezanem i czosnkiem. Mniam! W swojej ofercie Carluccio’s posiada także dania z kurczaka czy z owoców morza. Wiodącym deserem natomiast jest klasyczne Tiramisu oraz Cioccolato Fondente (czekoladowy pudding serwowany na ciepło z migdałami i słodkim likierem kawowym).

W delikatesach Carluccio’s zakupicie dla przykładu: pesto, włoskie ciasteczka oraz czekoladki i wina.

I chociaż wiadomo, że polska kuchnia jest najlepsza i najsmaczniejsza, to od czasu do czasu warto zaserwować sobie inne smaki – tutaj przyjdzie z pomocą właśnie Carluccio’s, prawdziwa włoska restauracja w samym sercu miasta. Zapraszamy!

Carluccio’s, Cumbergate, Peterborough, PE1 1YR

T: 01733 890 752

www.carluccios.com

Twitter @carluccioscaffe

Facebook: www.facebook.com/carluccioscaffe

 

res1

Część restauracyjna Carluccio's

 

 

res2

Widok na restaurację z zewnątrz

 

 

res3

Delikatesy i bar

 

 

res4

Szef Antonio Carluccio i Luke Pasqualino

 

 

res5

Antonio Carluccio z burmistrzem Peterborough

 

 

res6

Szef Antonio Carluccio

 

 

res7

Antonio Carluccio i Simon Kossoff (CEO Carluccio's)

 

 

res8

Pracownicy Carluccio's

 

 

res9

Przystawki...

 

 

res10

... i danie główne

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE CPCS KURSY I CSCS SZKOLENIA
ABC