1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 18.1.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

DYŻURY POLSKIEGO DORADCY

readytoswitchOd piątku, 1 marca, trwają zapisy do drugiej rundy urzędowego programu “Ready to Switch?”, który pozwoli mieszkańcom Peterborough zaoszczędzić na domowych rachunkach za energię. O programie pisaliśmy w grudniu, poniżej przypominamy ogólne informacje, a wszystkich zapraszamy na dyżury polskojęzycznego doradcy Peterborough City Council, który odpowie na pytania o „Ready to Switch?” i dokona zapisu zainteresowanych osób do programu. Dyżury odbywać się będą od wtorku 5 marca do początku kwietnia, od poniedziałku do piątku, w godzinach 18.00 – 19.00 w polskiej restauracji Pasibrzuch przy 385 Lincoln Road.

Aby zapisać się do programu podczas dyżuru, należy przynieść ze sobą rachunek za energię (najlepiej ostatni, aktualny) oraz dowód tożsamości. Jeśli gospodarstwo domowe płaci za energię poprzez doładowanie (karta), wtedy potrzebne będzie potwierdzenie adresu.

Więcej informacji udziela Rafał z Peterborough City Council pod numerem telefonu 07522891484.

Zapraszamy na dyżury do Pasibrzucha od poniedziałku do piątku, za wyjątkiem 8 marca (piątek), kiedy to w restauracji obędzie się świętowanie Dnia Kobiet.

***

Inicjatywa ”Ready to Switch?” to nic innego jak kolektywne czyli wspólne i grupowe przełączenie się mieszkańców Peterborough i kilku innych miast do dostawcy energii. Zmiany dostawcy możemy oczywiście dokonać poza programem i indywidualnie – jednak dzięki programowi „Ready to Switch?” oszczędności dla gospodarstwa domowego powinny być większe. Uczestnictwo w pierwszej turze programu w Peterborough pozwoliło oszczędzić gospodarstwom domowym średnio £122 rocznie oraz średnio £250 tym konsumentom, którzy płacili za gaz i prąd jednocześnie (dual fuel) za pomocą direct debit.

I nie ma tutaj żadnego haczyka a jedynie prosta zasada: im więcej osób przyłączy się do inicjatywy, tym lepiej i taniej.

Wiele osób wciąż płaci za dużo za swoje media, nie mając jednocześnie odwagi lub czasu na porównanie ofert rynkowych, wiedzy na ten temat lub zaufania do nowych dostawców. I tutaj z pomocą przychodzi właśnie inicjatywa „collective switch” oraz organizacja iChoosr, usług której nasz Urząd Miasta używa przy okazji programu. To właśnie ona, po zakończeniu rejestracji chętnych, organizuje przetarg wśród dostawców energii, dzięki któremu otrzymujemy alternatywną ofertę cenową za zużycie prądu i gazu. W praktyce wszystko, co musimy zrobić to dokonać rejestracji (np. na dyżurze doradcy lub online)a potem ewentualnego wyboru nowej taryfy.

Jak to działa? Mieszkańcy Peterborough oraz kilku innych okręgów przyłączają się do programu, przy czym uczestnictwo jest bezpłatne i nie niesie ze sobą żadnych dalszych zobowiązań. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 kwietnia. Przetarg na najlepsze oferty wśród dostawców odbędzie się 9 kwietnia. Następnie (od 17 kwietnia) osoby zarejestrowane w „Ready to Switch?” otrzymują w ramach programu ofertę od dostawcy energii i będą miały czas do 6 maja, aby ją przyjąć lub odrzucić. Ponownie należy podkreślić, że na uczestnikach programu nie ciąży obowiązek zmiany dostawcy – jest to wolny wybór, którego możemy dokonać po otrzymaniu powyższej oferty.

Udział w programie mogą póki co wziąć tylko osoby prywatne – oferta nie jest jeszcze dostępna dla biznesów. Jeśli jesteście lokatorami, a więc wynajmujecie dom lub mieszkanie i rachunki są na Wasze nazwisko – również możecie przystąpić do rejestracji.

Dalszych informacji udzieli już polskojęzyczny doradca Peterborough City Council na swoich dyżurach w restauracji Pasibrzuch. Zapraszamy także do odwiedzenia stron Urzędu www.peterborough.gov.uk oraz iChoosr http://readytoswitch.ichoosr.com/Product/index.rails?actionId=287

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
Sprzedaż części samochodowych- Skup pojazdów - Złomowanie
ABC