1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 18.1.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

REDUKCJA COUNCIL TAX BENEFIT

council tax reductionW dniu 30 stycznia w Peterborough City Council zapadła decyzja o wprowadzeniu w życie Council Tax Support – programu przewidującego obniżkę Council Tax Benefit dla wszystkich osób w wieku produkcyjnym, które pobierają ten zasiłek. Nowe zasady zaczną obowiązywać od 1 kwietnia. A już w tym tygodniu osoby, których zmiany dotyczą, otrzymają list od Urzędu z informacjami na temat Council Tax Support.

Program powstał w wyniku decyzji rządu, mówiącej o tym, aby odpowiedzialność za Council Tax Benefit leżała po stronie lokalnych urzędów. Rząd, oddając władanie benefitem jednostkom lokalnym, dodatkowo zmniejszył ilość środków finansowych, przekazywanych urzędom w ramach pomocy przy zarządzaniu i administrowaniu zasiłkiem. Dla Peterborough oznacza to posiadanie o 2.4 miliona funtów mniej na ten właśnie cel.

Nowy program wprowadza zatem 30-procentową redukcję w otrzymywanej kwocie Council Tax Benefit przez osoby w wieku produkcyjnym. Zmiana nie obejmie emerytów.

Urzędowe listy oraz rachunki za Council Tax, których można spodziewać się już wkrótce, dokładnie wyjaśnią wszystkie zmiany i określą wysokość opłacanego podatku – a tak wyglądają przykłady ilustrujące planowane zmiany w ramach Council Tax Support w Peterborough:

- Jeżeli Wasze gospodarstwo domowe podlega pod Band A, to wysokość council tax wynosi dla niego £908. Do tej pory, jeśli otrzymywaliście 100% świadczenia, to nie musieliście w ogóle płacić tej kwoty. Po wprowadzeniu Council Tax Support, trzeba będzie zapłacić 30% , £272 rocznie (£5.24 tygodniowo) – a £636 nadal zostanie otrzymane w beneficie.

- Council Tax dla gospodarstw w Band B to £1,059. Jeśli gospodarstwu należy się obecnie ulga w wysokości 50% - to do councilu z tytułu podatku fizycznie trafia £530, a drugie tyle znajduje się w beneficie. Od 1 kwietnia, kwota płacona urzędowi wzrośnie do £159 rocznie (£3.05 tygodniowo). Zatem rocznie urząd otrzyma od gospodarstwa £689, a £371 składać się będzie na naszą ulgę.

Prawie 18,000 osób pobiera w Peterborough Council Tax Benefit. Aż 8,437 gospodarstw domowych korzystających do tej pory ze 100% ulgi, będzie musiało zacząć płacić jakąś kwotę w ramach podatku lokalnego po wprowadzeniu nowych regulacji. Kolejne 2,458 gospodarstw zapłaci więcej niż płaci obecnie. Sytuacja około 6,630 emerytów pozostanie bez zmian.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE CPCS KURSY I CSCS SZKOLENIA
ABC