1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 14.12.2018
   accidentZigZag-Baner  banner ubezpieczenia  sat montaz
polbud omega   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

THE GUARDIAN I POLONIA W PETERBOROUGH

guardian-logoDziennikarze gazety The Guardian przybyli z dwudniową wizytą do Peterborough, aby przygotować materiał o mniejszościach narodowych, a w tym o polskiej społeczności w mieście. Reporterzy w zeszły czwartek i piątek spotkali się z przedstawicielami PCOP Polish Community Organisation w Peterborough, odwiedzili dwie polskie restauracje: Harnaś i Pasibrzuch oraz rozmawiali z przechodniami na Lincoln Road, a także z właścicielem gabinetu zdrowia i masażu Afrodyta.

Dziennikarzy interesowało przede wszystkim to, dlaczego polska społeczność wybrała i wciąż wybiera sobie Peterborough na swoje miejsce zamieszkania i życia. Byli także zainteresowani wyzwaniami, jakie niesie ze sobą przebywanie w obcym kraju; problemami, jakie spotykają polską społeczność i tym, jak jesteśmy odbierani i postrzegani przez pozostałych mieszkańców miasta.

Reportaż the Guardian powstaje także w oparciu o doświadczenia innych społeczności i nie tylko w Peterborough. Bardzo ciekawie zapowiada się fragment dotyczący miejscowości Ramsey. O tym jednak dowiemy się już z samego reportażu, który już wkrótce ujrzy światło dzienne.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE CPCS KURSY I CSCS SZKOLENIA
ABC