1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 18.1.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

LIKWIDACJA ALMA ROAD SURGERY

nhs logoZ dniem 31 marca nastąpi zamknięcie przychodni przy Alma Road w Peterborough. Oznacza to koniec wielomiesięcznej walki o utrzymanie placówki, która swoją działalność rozpoczęła w 2009 roku. Decyzja jest ostateczna. Ośrodek zdrowia przy Alma Road już w przeszłości znalazł się na planowej liście likwidowanych przychodni, a powodem tego była niedostateczna liczba pacjentów odwiedzających placówkę. Wtedy jednak udało się uniknąć zamknięcia. Obecna likwidacja placówki następuje ze względów finansowych.

Przychodnia przy Alma Road to także walk-in centre, gdzie siedem w dni w tygodniu, w godzinach 7.00 do 22.00 przyjmowane były wszystkie osoby, które chciały zobaczyć się z lekarzem, a których dolegliwość nie wymagała pilnej czy ratującej życie interwencji na oddziale A&E w szpitalu.

Decyzja przez wielu określana jest mianem politycznej. Krytycy wskazują m.in. na możliwość wzrostu kosztów, gdy przestanie funkcjonować walk-in centre a część pacjentów najprawdopodobniej odwiedzi czy odwiedzać będzie szpital i wspomniany wyżej oddział A&E (accident and emergency).

Firma zarządzająca przychodnią wystosowała listy z protestem. Zaktywizowano także lokalną społeczność oraz pacjentów przychodni Alma Road, co zaowocowało petycją podpisaną przez 2,500 osób. Przeciwko decyzji o likwidacji wypowiadali się także niektórzy lokalni radni. Protesty jednak nie przyniosły oczekiwanego skutku.

Dla pacjentów zarejestrowanych w Alma Road Surgery opisywana zmiana to przede wszystkim zmiana lekarza pierwszego kontaktu. Wyboru nowej przychodni dokonać można za pomocą strony www.nhs.uk, gdzie po wpisaniu kodu pocztowego, pojawia się lista przychodni, które przyjmują nowych pacjentów. Na byłych podopiecznych przychodni czeka także lekarz w City Care Centre przy Thorpe Road.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
Transport/ Przeprowadzki/ Laweta FULLTANS SERVICE LTD.
ABC