1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 18.6.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

ATRAKCJE MAJOWEGO WEEKENDU

cheese rollingPrzed nami długi weekend a zatem dużo czasu na odpoczynek, przebywanie z rodziną oraz korzystanie z licznych atrakcji, które ma do zaoferowania Peterborough i okoliczne miejscowości. A będzie się działo. Jakby to najlepiej ująć? Ulicami przejadą tysiące kwiatów i przetoczą się sery. Nastąpi inwazja dawnych wojowników oraz ciężkich pojazdów. A wszystko przy dźwiękach egzotycznej muzyki. Zapraszamy na przegląd najciekawszych wydarzeń w nadchodzących wolnych dniach i życzymy udanego, długiego weekendu.

SPALDING FLOWER PARADE

To ostatnia szansa, aby wziąć udział w legendarnej paradzie kwiatowej, która odbywa się w Spalding od 1959 roku. Decyzją South Holland District Council oraz Lincolnshire County Council, ze względu na kwestie finansowe,  nie zobaczymy już wydarzenia w obecnej formie w przyszłym roku.

Flower Parade to przejazd spektakularnych platform, udekorowanych tysiącami kwiatów, przez centrum Spalding (http://www.spalding-flower-parade.org.uk/about-the-parade/route). Parada ma swoją królową, w tym roku jest nią 18-letnia studentka Inca Honnor. Hasło przewodnie parady to „Let’s Celebrate”. Początek wydarzenia przypada na godzinę 14.00.

 

TRUCKFEST

Panie, panowie – na arenę wjeżdżają ciężarówki! Czas rozpocząć największy w Europie pokaz samochodów ciężarowych, który świętuje swoją 31. rocznicę. W błędzie są ci, którzy uważają, że jest to wydarzenie tylko dla specjalistów z branży. Na zwiedzających czekać będzie ponad 1000 pojazdów oraz znani goście, m.in. Lisa Kelly występująca w serii programów „Ice Road Truckers”.

Truckfest zagości w Peterborough Arena w sobotę i niedzielę, 4 i 5 maja. Wstęp od godziny 9.00. Impreza każdego dnia kończyć się będzie o 17.30. Ceny biletów: £14 dorośli, dzieci (5-15) – £6,  bilet rodzinny (2 dorosłych  +2 dzieci) -  £35.

 

STILTON CHEESE ROLLING

Nie sposób nie uśmiechnąć się na myśl o tym wydarzeniu. W miejscowości Stilton (10 mil od Peterborough), w poniedziałek, 6 maja, odbędą się tradycyjne zawody w toczeniu sera Stilton. Ser Stilton to najpopularniejszy angielski ser pleśniowy, który wywodzi się właśnie z tej niewielkiej wioski. Co roku, mieszkańcy Stilton oraz goście, zbierają się na High Street, aby obserwować zmagania drużyn o tytuł „Stilton Cheese Rolling Champions”. Jest przy tym oczywiście mnóstwo zabawy, zwłaszcza że zawody są tematyczne. Hasłami przewodnimi tegorocznego konkursu są filmy i kino. Wyścigom towarzyszą także inne atrakcje; taniec, muzyka, targowisko i wieczorny koncert. Zabawa zaczyna się o 10.30, a zawody w południe.

 

THE ROAMING ROMANS

Rzymianie przybywają do Flag Fen! A to z kolei jest dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić majowy weekend. Aktywnie, ponieważ na odwiedzających czeka musztra legionów rzymskich. A oprócz tego walki gladiatorów, demonstracje kulinarne czy własnoręczne wykonanie upominków w stylu rzymskim, które będzie można zabrać ze sobą do domu.

Rzymianie pozostaną we Flag Fen przez trzy dni, od soboty 4 maja do poniedziałku, 6 maja. Plan atrakcji każdego dnia wygląda następująco:

- 10.30: pokaz musztry
- 11.30: pokaz armii rzymskiej
- 12.30: walka gladiatorów
- 13.30: pokaz musztry
- 14.30: pokaz armii rzymskiej
- 15.30: walka gladiatorów

Ceny biletów: £6 dorośli, £4 dzieci, £15 bilet rodzinny, dzieci poniżej 5 roku życia mają bezpłatny wstęp.

Adres: Flag Fen Archeology Park, The Droveway, Northey Road, Peterborough , PE6 7QJ

 

AFRICA!

Gorące rytmy afrykańskie wypełnią Key Theatre w sobotni wieczór. Przed zgromadzoną publicznością wystąpi uznana na arenie międzynarodowej formacja Batanai. Zespół składający się z sześciu osób zaprezentuje świeżą i ekscytującą muzykę afrykańską, wykonywaną na tradycyjnych instrumentach w połączeniu ze współczesnym instrumentarium. Grupę wspomogą Shumba Mbira z Zimbabwe oraz DJ Red Snapper, który zaserwuje swój własny mix muzyki afrykańskiej.

Bilety w cenie £10 dostępne są w kasie The Key Theatre i w sprzedaży internetowej: www.vivacity-peterborough.com.

 

MADE IN PETERBOROUGH CRAFT FAYRE

Cykliczne święto wszystkiego, co ręcznie wykonane i artystyczne, przypada na sobotę, 4 maja. Artyści oraz rzemieślnicy spotkają się z kupcami w kościółku St Johns The Baptist na Placu Katedralnym w godzinach 10.00 – 15.00. Kiermasz będzie świetna okazją do kupienia oryginalnego prezentu lub wyjątkowej ozdoby do domu. Na miejscu dostępne będą pyszne przekąski, w tym domowe ciasta. Wstęp bezpłatny.

 

CAR BOOTS


- Peterborough Greyhound Stadium : sobota  4 maja, wstęp od 08.30, www.peterboroughcarbootsale.co.uk

- “Big Boot”: niedziela 5 maja oraz poniedziałek 6 maja, Wellington Street car park, 12.00 – 16.00, wstęp bezpłatny, www.bizzybootsltd.co.uk

- Peterborough United FC, London Road: niedziela 5 maja, od godziny 8.00

- Mega Car Boot, Northborough Village Playing Field, niedziela 5 maja, 12.00 – 16.00

 

Ilustracja do artykułu: ecofocus.co.uk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC