1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 17.2.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

PETERBOROUGH MA NOWEGO BURMISTRZA

js1Radna June Stokes, konserwatystka reprezentująca dzielnicę Orton Waterville, dotychczasowa zastępczyni burmistrza, została wczoraj, tj. w środę, 22 maja, wybrana nowym burmistrzem Peterborough. Zastąpi tym samym na stanowisku radnego George’a Simonsa. Zastępcą pani burmistrz natomiast jest obecnie radny Mohammed Nadeem. Kim jest nowa pani burmistrz i jaka będzie jej rola?

Pani Stokes urodziła się w Woodbastwick (Norfolk). W wieku siedmiu lat przeprowadziła się z rodziną do Londynu, gdzie uczęszczała do The Borough Paragon School a potem do Pitman’s College. Przed zamążpójściem pracowała m.in. w reklamie. Po ślubie przeprowadziła się do Chatteris a później, wraz z mężem, zamieszkała w Orton Melborne. Po śmierci małżonka postanowiła zająć się działalnością społeczną; w maju 2010 roku została wybrana radną okręgu Orton Waterville. Ma dwie córki oraz troje wnucząt.

Tradycją jest, aby osoba sprawująca funkcję burmistrza wybrała na początku swojej rocznej kadencji organizacje charytatywne, które będzie wspierać podczas swojej działalności. Ex-burmistrz Simons nominował The Rudolf Fund oraz Supporters of Combat Stress – udało się dla nich uzbierać £35,000. Pani burmistrz Stokes będzie natomiast wspierać m.in. hospicjum Thorpe Hall czy organizację Inspire Peterborough.

Jak sama mówi: „Jednym z moich głównych priorytetów będzie praca na rzecz poprawy sytuacji zdrowotnej oraz dobrego samopoczucia wszystkich mieszkańców miasta, zarówno tych młodych, jak i starszych. Od zdrowia i szczęścia bardzo często zależy dobra jakość życia, a to jest to, co chciałabym osiągnąć dla wszystkich rezydentów.”

Roczna kadencja burmistrza zawsze jest bardzo pracowita i związana z uczęszczaniem na proszone spotkania i wydarzenia, a także na urzędowe, doroczne walne zgromadzenie. Burmistrz jest swoistym ambasadorem miasta, reprezentując je lokalnie oraz na szczeblu krajowym i międzynarodowym. I chociaż sprawowana funkcja przez lata zmieniała się na bardziej symboliczną, to jednak burmistrz wciąż odgrywa ważną rolę. Po wyborze na funkcję przez pozostałych radnych, funkcjonuje jako bezstronny i obiektywny przewodniczący urzędu miejskiego, która czuwa nad zachowaniem prawidłowego przebiegu urzędowych posiedzeń. Ma również za zadanie reprezentować i pracować w interesie wszystkich grup społecznych w mieście – nie bez kozery posiada tytuł „first citizen”.

 

Fot. za www.peterborough.gov.uk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC