1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 26.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

JAK SPĘDZIĆ DŁUGI WEEKEND?

hot rodCo robić podczas nadchodzących dni wolnych? Odpowiedź jest prosta – wziąć udział w licznych wydarzeniach i atrakcjach odbywających się w Peterborough i okolicach. A wybór jest naprawdę duży. My polecamy naszym użytkownikom trzy renomowane imprezy, które z całą pewnością zadowolą fanów motoryzacji, ekologii oraz sielskiej rozrywki na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, gdzie będziecie odpoczywać i czym się zajmować - życzymy udanego, długiego weekendu!

NATIONAL HOT ROD, CUSTOM & AMERICAN CAR SHOW

To goszcząca po raz pierwszy w Peterborough Arena wystawa pojazdów typu hot rod oraz amerykańskich samochodów, które powalczą o tytuł „Best in Britain”. Samochody hot rod, które nawiązują stylem do Forda T i Forda A, prezentują się zjawiskowo i zwracają na siebie uwagę swoją oryginalnością oraz pięknem. Dodatkowo, są zmodyfikowane w celu podniesienia osiągów. Śmiało można je nazwać autami kultowymi. Pokazowi towarzyszyć będą stoiska handlowe, auto jumble (tylko w niedzielę), muzyka oraz dobre jedzenie.
Najbardziej odpowiedni dla nas bilet można wybrać na stronie http://www.hotrodandcustomshow.co.uk/#/ticket-shop/4570688770 - i tutaj także go zakupić. Co ważne, kupno biletu upoważnia także do wejścia na odbywające się w tym samym czasie show tuningowanych samochodów, o którym więcej napisane zostało tutaj: http://www.peterborougharena.com/events/modified-nationals/. Jeden bilet – dwa świetne wydarzenia dla miłośników dobrych aut.
Adres: Peterborough Arena, East of England Showground, Peterborough PE2 6XE
Daty i godziny: sobota, 25 maja i niedziela, 26 maja, od godziny 9.30

GREEN FESTIVAL 2013

Od tej soboty do niedzieli, 2 czerwca, Peterborough znów stanie się ekologiczne i „zielone”. Wszyscy, którzy uważają, że ekologia jest nudna, powinni zobaczyć program Green Festival, dostępny tutaj: http://www.pect.org.uk/downloads/Green-Festival-Events-Brochure-2013-234.pdf.

Podczas długiego weekendu, w sobotę, 25 maja, nastąpi inauguracja Festiwalu. Zapraszamy na Plac Katedralny w centrum miasta, gdzie organizatorzy pokażą gościom, że ekologia może być fajna i zabawna. W godzinach 10.00 – 16.00 zobaczyć można będzie m.in. specjalny ogródek przygotowany we współpracy z Green Backyard, występ Big Beat Junk Band oraz cyrku Cambridge Community Circus czy pokazy kulinarne. Będzie można także powspinać się na ściance wspinaczkowej (bezpłatnie) i zobaczyć elektryczne samochody w centrum handlowym Queensgate.

Bardzo ciekawie zapowiada się festiwalowy poniedziałek (bank holiday). W Sacrewell Farm będzie można wziąć udział w pieczeniu własnego chleba i dodatkowo odkryć, jak powstaje mąka. To coś dla najmłodszych, a paniom proponujemy odświeżenie garderoby dzięki spotkaniu Swish w Eco Innovation Centre (City Road, Peterborough, PE1 1SA). Zamiast wyrzucać ubrania, których już nie nosimy, a które wciąż są w dobrej kondycji – można je zamienić. Wystarczy przynieść ze sobą na spotkanie do sześciu sztuk odzieży, butów, torebek, dodatków a nawet książek. Inne osoby zrobią to samo. Potem wystarczy tylko przejrzeć przyniesione przez pozostałych gości rzeczy; jeśli coś nam się spodoba, to zabierzemy to ze sobą do domu. To recykling w wersji glamour. Wstęp na spotkanie kosztuje £5 – impreza startuje od 18.30.

 

BURGHLEY GAME & COUNTRY FAIR

Wspaniała, renesansowa rezydencja Burghley House już po raz siódmy gościć będzie Burghley Game & Country Fair. W niedzielę, 26 maja i w poniedziałek, 27 maja, w godzinach 10.00 – 18.00, na gości czekać będzie ogromna ilość wydarzeń, które – dla ułatwienia – pogrupowane zostały w sekcjach. I tak, sercem całej imprezy staną się atrakcje rozgrywające się na trzech głównych arenach, gdzie rozrywki i zabawy dostarczą nam czołowe organizacje i grupy sportowe. Swoje umiejętności zaprezentują tutaj m.in. kaskaderzy, sokolnicy, powoźnicy czy treserzy psów myśliwskich oraz pasterskich. W sekcji sokolnictwa również będzie się działo: począwszy od lotów ptactwa po angażujący publiczność pokaz sów. Goście na pewno będą chcieli zainteresować się także dog zone, gdzie kudłate czworonogi oglądać będzie można na wystawach, a także „w akcji” czyli w wyścigach psów rasy terier i lurcher. Oprócz tego, kto będzie chciał, ten będzie mógł wziąć w dłoń łuk oraz strzały i spróbować swoich sił w łucznictwie. Lub w równie ekscytującym strzelaniu z wiatrówki. Spotkamy się z artystą, który wykonuje rzeźby w drewnie, z kowalami, kucharzami oraz wędkarzami. Nie zabraknie edukacyjnych rozrywek dla najmłodszych, którzy dowiedzą się nieco więcej m.in. o kucykach czy fretkach. A propos fretek… one też będą się ścigać! Samochody vintage również otrzymają swoje miejsce na imprezie. Podobnie jak osoby, których hobby jest jeździectwo. Uff, resztę atrakcji zostawimy Wam do zobaczenia na własne oczy.

Ceny biletów: £11 dorośli, £10 seniorzy i £4 dzieci (5-15). Dzieci poniżej 5. roku życia mają bezpłatny wstęp.
Adres: Burghley House, Stamford, Lincolnshire, PE9 3JY

***

Nie zapomnijcie także o otwarciu miejskiego kąpieliska Lido na sezon letni – bezpłatny wstęp dla wszystkich. Odsyłamy do szczegółowej informacji: http://www.peterboroughpl.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2079:bezpatny-wstp-do-peterborough-lido&catid=18:info&Itemid=319.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC