1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 27.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

WESOŁY DZIEŃ DZIECKA W LAXTON HALL

dzien_dziecka_peterboroughCo roku w malowniczo położonej posiadłości w Laxton Hall (blisko Corby, Northamptonshire, NN17 3AU) odbywa się współorganizowany przez Polską Macierz Szkolną oraz Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii, Wesoły Dzień Dziecka. To gromadząca tysiące polskich dzieci z całej Wielkiej Brytanii wspaniała całodzienna impreza plenerowa z mnóstwem konkursów, zawodów i zabaw! Tegoroczne wydarzenie odbędzie się 15 czerwca, w godzinach 11.00 do 18.00.

Koszykówka, siatkówka, piłka nożna, przeciąganie liny, wyścigi w workach, konkursy muzyczne, plastyczne i  recytatorskie – to tylko kilka przykładów dziedzin wesołego współzawodnictwa.  Dzieci ze szkół polskich z całej Anglii konkurują w licznych konkursach oraz indywidualnych, jak i grupowych konkurencjach sportowych.  Biorą udział w zorganizowanych dla nich zajęciach i warsztatach, jak np. wykonywanie biżuterii, malowanie czy jazda na kucykach.

Organizowana z ogromnym rozmachem, impreza obsługiwana jest co roku przez około setki wolontariuszy.

W konkursach dzieci, jak i całe drużyny otrzymują wspaniałe nagrody, a przede wszystkim – wspaniale się bawią!  Dzień kończy zwykle towarzyski mecz piłki nożnej, w którym rywalizują drużyny złożone z księży Polskiej Misji Katolickiej oraz pracowników Ambasady.

Radosnej atmosfery dopełniają polski grill oraz kawiarnia z pysznymi dziełami polskiej kulinarnej tradycji.

To niecodzienna okazja, aby na pięknym, zielonym terenie starego dworku przeżyć wspaniały, pełen wrażeń dzień, a jednocześnie poznać swoich rówieśników z polskich szkół w całej Wielkiej Brytanii.  Zarówno dla dzieci, jak i wolontariuszy (którzy też zostają dziećmi na ten jeden, wyjątkowy dzień) jest to także szansa nawiązania kontaktów z innymi, wymiany doświadczeń, a może nawet zawiązania trwałych przyjaźni!

Zapraszamy dzieci, rodziców i opiekunów na to wspaniałe święto!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC