1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 20.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

PROJEKCJA "BUNTU STADIONÓW"

bunt stadionow_cambridgeKlub Gazety Polskiej w Cambridge zaprasza na projekcję filmu "Bunt stadionów", a po niej - na spotkanie z reżyserem obrazu, Mariuszem Pilisem. Seans i spotkanie odbędą się w Klubie Polonia przy 231 Chesterton Road w Cambridge – wstęp bezpłatny. Klub zaprasza w sobotę, 22 czerwca, o godzinie 19.00.
Oto, co sam autor mówi o filmie: „To próba wejścia w głąb środowiska kibicowskiego i odpowiedzi na pytanie, czego zwykli ludzie nie wiedzą o kibicach piłkarskich. Chciałem zastanowić się nad tym, jak to jest możliwe, że środowiska kibicowskie starły się ostatnio w ostrej walce z rządem i mainstreamowymi mediami. Te pytania stają się przyczynkiem do postawienia spraw szerzej i zapytania o kondycję polskiej debaty publicznej oraz wolności słowa. Aktywność społeczna polskich kibiców nie ograniczała się w ostatnich latach wyłącznie do protestów przeciwko rządom Donalda Tuska. Piłkarscy fani aktywnie kultywowali też pamięć o żołnierzach wyklętych i powstaniach narodowych, angażowali się w pomoc domom dziecka czy Kresowiakom. Tych działań jest cała masa. Wchodząc w to coraz głębiej, zacząłem się zastanawiać, jak to możliwe, że o tym nie słychać w mediach. Wypychanie pewnych tematów i zagadnień historii Polski na przestrzeni ostatnich 50 lat, ale może głównie III Rzeczypospolitej, spowodowało, że debata stawała się niepełna i wymykała się w miejsca, gdzie jest nieskrępowana. Przeszła m.in. właśnie na stadiony i wybuchła z siłą, jakiej ani mainstream, ani środowiska sprzyjające władzy zwyczajnie się nie spodziewały"

Mariusz Pilis to autor filmów dokumentalnych o Kaukazie, Rosji, Bliskim Wschodzie i Azji Środkowej. Współpracownik wielu telewizji, m.in. TVP, TVN, duńskiej TV2, holenderskiej VPRO oraz brytyjskich BBC i Channel4. Pracował jako korespondent TVP na Ukrainie. Pomysłodawca i pierwszy dyrektor TVP Info.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC