1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 20.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

ATRAKCJE WEEKENDU 22 – 23 CZERWCA

20Zapowiada się weekend pod znakiem festiwali – przygotowaliśmy dla Was propozycję wzięcia udziału aż w czterech z nich. Prym dzierży oczywiście Peterborough Heritage Festival 2013, który pokazuje, że historia wcale nie jest nudna. Będzie także coś dla miłośników pięknych kwiatów, architektury, sportu i… napojów procentowych. Życzymy udanego weekendu!

HERITAGE FESTIVAL

Święto dziedzictwa historycznego po raz piąty zagości w Peterborough. Heritage Festival to jedno z najważniejszych i zorganizowanych z największą pompą wydarzeń miejskich. W centrum miasta i przy katedrze nastąpi rekonstrukcja najważniejszych epok historycznych – a stanie się to możliwe dzięki 300-osobowej grupie statystów. Muzyka z danej epoki, pokazy walk i bitew, a przede wszystkim osoby ubrane w kostiumy sprawią, że odbędziemy podróż z w czasie. Hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu jest nauka oraz innowacja.
Przy Church Street organizatorzy planują urządzić strefę dla dzieci. Będzie także okazja do zrobienia ciekawych zakupów. Miłośników naszej katedry z pewnością ucieszy fakt, że udostępnione do zwiedzania zostaną te zakamarki budowli, do których zazwyczaj zwiedzający nie mają dostępu. Ciekawie zapowiada się występ grupy tańczącej tzw. morris dance – to o godzinie 14.00 w sobotę.
Oficjalna inauguracja festiwalu odbędzie się w sobotę, o godzinie 10.00. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, szansa na zobaczenie atrakcji przypadnie w godzinach 10.30 – 16.00. Festiwal jest wydarzeniem bezpłatnym.
Szczegółowy program festiwalu znajdziecie tutaj: http://www.vivacity-peterborough.com/event/peterborough-heritage-festival-weekend.

 

17
Peterborough Heritate Festival 2012, fot.: eastmodels.co.uk

 

ELY CATHEDRAL FLOWER FESTIVAL

Wnętrze spektakularnej katedry w Ely jest w ten weekend tłem do zaprezentowania pięknych kwiatów i ich aranżacji. W katedrze odbywa się największy kwiatowy festiwal w rejonie East of England. W tym roku jego hasło przewodnie brzmi „In the beginning”. Aż 75 aranżacji kwiatowych odzwierciedli 7-dniowy akt stworzenia świata i przedstawi m.in. ziemię, słońce, morze czy księżyc. Głównym punktem wystawy stanie się rzeka, złożona z wody i kwiatów. Dodatkowo, goście będą mogli posłuchać śpiewów chóralnych, występów muzycznych oraz koncertów orkiestrowych. Organizatorzy spodziewają się ponad 10,000 gości. Przygotowania do festiwalu trwały dwanaście miesięcy.
Katedrę Ely można odwiedzić w sobotę, 22 czerwca, w godzinach 10.—17.00 (ostatnie wejście o godzinie 16.00) oraz w niedzielę, 23 czerwca, w godzinach 12.00 – 16.00. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje £10 i może zostać zakupiony online (https://tickets.elycathedral.org/). Dzieci poniżej 16. roku życia otrzymują bezpłatny wstęp.

 

flower festival ely
Ely Cathedral, www.elycathedral.org

 

CHAMPAGNE & WINE FESTIVAL

Champagne & Vine Festival w Peterborough Garden Park to szansa na skosztowanie szampanów, win i czekoladek z całego świata, a w tym także naszych lokalnych. Na pewno znajdą się takie smaki i takie rodzaje alkoholu oraz smakołyków, które będą nowością. A jeśli chcielibyście przedłużyć poczęstunek – to będzie można dokonać zakupu wybranych produktów. Ponadto, podczas festiwalu eksperci opowiedzą gościom o winach i sposobie ich degustacji.
Na festiwal przyjść można w sobotę oraz niedzielę. W degustacji udział wziąć mogą tylko te osoby, które ukończyły 18 rok życia. Więcej informacji na stronie: http://www.peterboroughgardenpark.co.uk

 

champagne_festival_peterborough

 

BROTHERHOOD SUMMER SPORT FESTIVAL

W tą sobotę, Vivacity Peterborough oraz centrum handlowe Brotherhood Shopping Park przekonają wszystkich, że sport to zdrowie i że warto być aktywnym fizycznie. Celem festiwalu jest zademonstrowanie zajęć i aktywności sportowych, a w tym body blitz, boxfit czy aerobiku. Organizatorzy spróbują zachęcić do aktywności fizycznej nawet całe rodziny, wykorzystując przy tym hokej, golf, zumbę, piłkę nożną, tenis, salsę i koszykówkę. Na miejscu goście będą mogli skorzystać z porad osobistego trenera, który podpowie im, jak najlepiej zmienić styl życia i rozpocząć wyzwanie zdrowego i aktywnego spędzania czasu.
Festiwal odbędzie się w godzinach 9.00 – 16.00.
Adres: Brotherhood Shopping Park, Lincoln Road, Peterborough, PE4 6ZR

football-19115_640

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC