1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 20.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

ATRAKCJE WEEKENDU 6-7 LIPCA

raf waddingtonSerce rośnie, kiedy w lokalnych radiostacjach podają do wiadomości, że na weekend czeka nas rewelacyjna pogoda z temperaturą sięgającą prawie trzydziestu stopni. I proporcjonalnie rośnie ochota na spędzenie fajnego czasu na zewnątrz. Kapitalną, według nas, szansą na to jest udanie się na RAF Waddington Air Show. O tej atrakcji weekendowej, a także o kilku innych, opowiadamy poniżej i jak co tydzień, życzymy udanego weekendu.

RAF WADDINGTON INTERNATIONAL AIR SHOW 2013

Przyznajemy, to wydarzenie nie odbędzie się blisko Peterborough – na chętnych czeka podróż i pokonanie ponad 40 mil w jedną stronę. Impreza jednak jest warta zachodu. Międzynarodowy pokaz lotniczny RAF Waddington odbywa się co roku. W tym jednak przypadają obchody 95-lecia istnienia RAF czyli sił lotniczych Wielkiej Brytanii. I to tylko jeden  z czynników, które sprawią, że pokaz będzie po prostu spektakularny. Ten air show należy do największych, jakie stają się udziałem RAF – każdego roku odnotowuje obecność ponad 125,000 gości! Z uczestnictwa w imprezie powinni być zadowoleni nie tylko znawcy i pasjonaci tematu, ale także pozostałe osoby, w tym rodziny z dziećmi – każdy znajdzie w programie i atrakcjach dwóch dni coś dla siebie.

Zadaniem show jest pokazanie znaczenia RAF w dzisiejszej rzeczywistości oraz umożliwienie wszystkim zrozumienia roli sił powietrznych UK. Dochód uzyskany z imprezy zasili konto RAF i lokalnych organizacji charytatywnych. Na niebie, podczas trwającego siedem godzin pokazu w sobotę i w niedzielę, zaprezentuje się między innymi słynna grupa samolotów RAF wykonująca akrobacje powietrzne – Red Arrows. Na „lądzie” natomiast goście będą mogli zwiedzić hangary z wystawami i prezentacjami czy skorzystać z przelotu helikopterem. Ba! Będzie można nawet zobaczyć polski akcent wydarzenia czyli samolot M28 BRYZA.

Jak na dobrze zorganizowaną imprezę masową przystało, na gości czekają też stoiska z jedzeniem i napojami oraz możliwość zakupu pamiątek i ręcznie wykonanych przedmiotów.

Ważna informacja dotycząca biletów – są one do zakupu w lokalnych oddziałach sklepu Morrisons oraz banku HSBC. Koszt: £22 za osobę dorosłą (16+) i £12 za dziecko powyżej 6 roku życia. Bilety mogą być także dostępne na miejscu, ale tylko wtedy, jeśli nie zostaną one sprzedane w przedsprzedaży. Zatem, jeśli wybierzecie się na show z myślą, aby kupić bilety przy wejściu, to trzeba liczyć się z sytuacją, że wejściówek na show po prostu nie będzie. Bilety w dniu pokazu to koszt odpowiednio £29 i £13.

Show trwa w sobotę i niedzielę od 8.00 do 19.30. Wskazówki dojazdu znajdziecie tutaj: http://www.waddingtonairshow.co.uk/directions.

 

airshow_waddington
Fot.: www.waddingtonairshow.co.uk 

 

RETURN OF THE VIKINGS

W ten weekend Flag Fen (The Droveway, Northey Road, Peterborough , PE6 7QJ) przeżyje najazd wikingów. Przyjadą oni w jednym celu, aby zrobić w sobotę i niedzielę to, co wikingowie lubią najbardziej – czyli urządzić bitwy. A Wy możecie wziąć w nich udział! Oprócz bijatyk, we Flag Fen zaprezentowane zostaną ubiory z epoki czy pokazy łucznictwa. To przede wszystkim fajna (i edukacyjna!) zabawa dla najmłodszych. Koszt wstępu do Flag Fen: dorośli £6, dzieci £4, bilet rodzinny £15, dzieci poniżej 5 roku życia – wejście bezpłatne. Program wydarzenia dostępny jest tutaj (niektóre atrakcje są uzależnione od warunków pogodowych): http://www.vivacity-peterborough.com/event/return-of-the-vikings.

 

wikingowie
Fot.: vivacity-peterborough.com/John Moore

 

CHARITY BEER FEST

Gorąca pogoda = zimne piwo. To równanie jest zapewne oczywiste dla wielu z nas. W ten weekend (piątek, sobota i niedziela) w Peterborough piwa najlepiej napić się w pubie The Ploughman na Werrington, w ramach charytatywnego festynu piwnego. Organizatorzy przygotowali ponad 50 gatunków piw, a do tego BBQ, aukcję charytatywną oraz muzykę graną na żywo. A właśnie – dochód z beer fest zostanie przeznaczony na Kelly Simmonds Fund. Lista zespołów, które umilą muzycznie picie napoju z pianką:
piątek wieczorem: Hooker
sobota w ciągu dnia: Nil By Mouth
sobota wieczorem: Motor City Vipers
niedziela w ciągu dnia: Children of The Revolution
niedziela wieczór: Citizen Smith

 

piwo1

 

HANDMADE AT ST. JOHNS

Pochwała dla wszystkiego, co jest ręcznie robione. Po raz kolejny, już w sobotę 6 lipca, zapraszamy do jednego z najpiękniejszych miejsc w mieście (St Johns Church na Placu Katedralnym), aby pooglądać i zakupić fantastyczne, ręcznie wykonane przedmioty i prezenty, podczas jarmarku artystycznego. Szczególnie polecamy rzeczy, które zostały wykonane przez naszych rodaków – oni także będą obecni w kościółku! Stoiskom towarzyszyć będą przekąski oraz gorące napoje i ciasta – oczywiście również ręcznie wykonane. Wydarzenie przewidziane jest w godzinach 10.00 – 15.00.

 

crafts

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC