1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 27.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

ATRAKCJE WEEKENDU 3 - 4 SIERPNIA

dr whoDla każdego coś miłego. Podczas nadchodzącego weekendu w naszym mieście odbędą się wydarzenia, które powinny zadowolić miłośników dobrego kina i mocnych wrażeń, nasze najmłodsze pociechy, fanów science fiction oraz wszystkie osoby, które kochają to, co ręcznie wykonane. Więcej szczegółów poniżej. Życzymy Wam upalnej soboty i niedzieli.

 

 

PETERBOROUGH ARTS FESTIVAL

Doroczny miejski  festiwal to jedno z najważniejszych wydarzeń w Peterborough. Imprezie poświęcimy więcej miejsca w osobnym artykule, ponieważ większość atrakcji odbędzie się w ciągu kolejnych tygodni i weekendów, z finałem festiwalowym w dniach 6, 7 i 8 września. Na ten weekend przypada natomiast inauguracja festiwalu i to nie byle jaka, i nie byle gdzie.

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce w Peterborough do plenerowego pokazu filmowego „Szczęk” niż… miejskie kąpielisko Lido! Na wydarzenie organizatorzy zapraszają w niedzielę, 4 sierpnia, o godzinie 19.30. Seans obejrzeć można płacąc £5 (bilet rodzinny to koszt £13).

Dlaczego wybór akurat takiego filmu? Można tylko przypuszczać, że postawiono na nieśmiertelną, choć krwawą, klasykę. Akcja filmu rozgrywa się w okolicach Amity Island, niewielkiego nadmorskiego kurortu. Wkrótce zaczyna dochodzić tam do przerażających wydarzeń. Pewnej nocy ginie młoda dziewczyna. Jej zmasakrowane zwłoki zostają odnalezione na brzegu. Miejscowy szeryf, Martin Brody (Roy Scheider), odkrywa, że sprawcą jest rekin ludojad. O wszystkim powiadamia burmistrza, który nie zgadza się na zamknięcie plaży. Nie chce wywoływać paniki, aby nie odstraszyć turystów. Gdy giną kolejne ofiary, szeryf Brody wynajmuje Quinta (Robert Shaw), znanego w okolicy rybaka i łowcę rekinów. Wraz z nim na polowanie wyrusza ichtiolog, Matt Hooper czyli Richard Dreyfuss (źródło: filmweb.pl).

Basen będzie zamknięty dla gości od godziny 18.00 w niedzielę, aby udało się przygotować seans na czas. W czasie projekcji filmu nie będzie można korzystać z kąpieliska. Swoją drogą, czy ktoś by się po „Szczękach” odważył?

 

jawns ost

 

SCOOBY-DOO

Scooby-Doo przybywa do Peterborough, a dokładniej do Brotherhood Shooping Park przy Lincoln Road. Ulubieniec dzieci będzie czekał na najmłodszych i tych nieco starszych w sobotę, 3 sierpnia, w godzinach od 11.00 do 16.00 (z przerwami). Uroczy bohater kreskówek będzie także pozował do zdjęć.

 

scooby

 

DOCTOR WHO 50TH BIRTHDAY

Popularny serial stacji BBC ma już pięćdziesiąt lat i z tej okazji muzeum w Peterborough postanowiło zorganizować tematyczny weekend, poświęcony bohaterom serii, która stała się już kultowa i która ma wpis w Księdze Rekordów Guinnessa jako najdłuższy serial science fiction na świecie. Serial opowiada o tajemniczym, ekscentrycznym osobniku, przedstawiającym się po prostu jako "Doktor". Podróżuje on w czasie i przestrzeni za pomocą statku kosmicznego o nazwie Tardis oraz ma wiele przygód i perypetii. Podczas weekendu w muzeum na gości czekać będą m.in. pies-robot K-9, Ood, Cyberman czy Dalek – postacie wykreowane na podstawie oryginalnych przez Hyde Fundraisers. Hyde Fundraisers to organizacja, która od wielu lat zbiera fundusze na pomoc organizacjom charytatywnym, w tym np. BBC Children in Need, wykorzystując ku temu tematykę science fiction.

Muzeum zaprasza w sobotę i niedzielę, od 10.00 do 17.00. Bilet wstępu to koszt £3 dla osoby dorosłej, dla rodzin - £6, dzieci poniżej 5. roku życia mają bezpłatny wstęp.

 

dr who

 

HANDMADE AT ST. JOHNS

Letnia pochwała dla wszystkiego, co jest ręcznie robione. Po raz kolejny, już w sobotę 3 sierpnia, zapraszamy do jednego z najpiękniejszych miejsc w mieście (St Johns Church na Placu Katedralnym), aby pooglądać i zakupić fantastyczne, ręcznie wykonane przedmioty i prezenty, podczas jarmarku artystycznego. Stoiskom towarzyszyć będą przekąski oraz gorące napoje i ciasta – oczywiście również ręcznie wykonane. Wydarzenie przewidziane jest w godzinach 10.00 – 15.30.

 

handmade1

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC