1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 27.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

ATRAKCJE WEEKENDU 10 - 11 SIERPNIA

artsfestCałość uwagi w naszym zwyczajowym przeglądzie weekendowych atrakcji poświęcimy Peterborough Arts Festival. A to za sprawą miedzy innymi Festival Field Day – sobotniej imprezy w Central Park, rozpoczynającej się w samo południe, wypełnionej atrakcjami oraz polskim akcentem czyli stoiskiem PCOP. Mieszkańcy Peterborough jak co roku zgromadzą się w tym jednym z najpiękniejszych, zielonych miejsc w mieście, aby dać się porwać spektakularnej, zabawnej i wciągającej rozrywce, przygotowanej przez organizatorów.

W tym roku do sztandarowych atrakcji dnia w parku zaliczyć należy:

- bezpłatne projekcje filmowe
O godzinie 16.00, w parku odbędzie się seans filmowy dla dzieci, które zobaczą „Skok przez płot”. Będzie też coś dla dorosłych -  „Mamma Mia!”; film, który został wybrany do projekcji na świeżym powietrzu w drodze głosowania mieszkańców Peterborough. Start o godzinie 19.00.

- występ Roba Roya Collinsa
Rob Roy Collins to utalentowany śmiałek, który uwielbia się... uwalniać. Uwalnia się z kaftanów bezpieczeństwa, kajdanek, łańcuchów oraz lin, często wisząc przy tym do góry nogami na różnych wysokościach. Collins występuje od dziesięciu lat. Jest zapisany w Księdze Guinnessa jako ten odważny, któremu udało się uwolnić z kaftana bezpieczeństwa i to nie w byle jakich okolicznościach: będąc przywiązanym do helikoptera w locie i zwisając głową w dół. Ostatnio, dla uczczenia urodzin Houdiniego, artysta postanowił zawisnąć przywiązany za kostki do torów potężnej i wysokiej kolejki górskiej. Jego popisowym występem jest jednak wyswobodzenie się z kajdanek i dwudziestometrowego łańcucha, stojąc na samej górze ponad 3-metrowej drabiny. Takiego popisu umiejętności nie można przegapić.

- występ Faces of Disco
Faces of Disco to duet, który znalazł się w finale programu „Britain’s Got Talent” w 2009 roku. Od tego momentu, ich występy na You Tube uzyskały ponad 20 milionów odsłon – w tą sobotę, od południa, zobaczyć je będziemy mogli również i my.

- występ Mr Spina
Mr Spin to utalentowany artysta uliczny, który pochodzi z Australii i który jeździ na monocyklu, żongluje i potrafi przy tym utrzymać szklankę z woda na swojej głowie.

- występ the Sergeant Majors
Żeby zobaczyć duet Major Lookup i General Goodlength, trzeba będzie spojrzeć w górę. Artyści chodzą bowiem na szczudłach i dzięki temu są najwyższymi żołnierzami na świecie. I na pewno najśmieszniejszymi, bo potrafią rozbawić dosłownie wszystkich.

Podczas Field Day, na najmłodszych czekają także warsztaty z Blok Collective, podczas których dzieci w wieku od 3 lat zbudują własny samochód, z którego z kolei będą oglądać wieczorną projekcję filmu. Miłośnicy ręcznie wykonanych przedmiotów, sztuki i muzyki również nie będą zawiedzeni.

Tych ostatnich w szczególności powinien zadowolić koncert orkiestry Britten Sinfonia. To już jednak w niedzielę, 11 sierpnia, na terenie Thorpe Hall Hospice, od godziny 19.30. Będzie to wspaniały koncert na świeżym powietrzu – organizatorzy namawiają do przyniesienia koca i składanych krzeseł, przekąsek i napojów ( w tym alkoholowych, jeśli ktoś będzie miał takie życzenie). Bilety w cenie 10 funtów zamówić można tutaj: http://www.vivacity-peterborough.com/event/britten-sinfonia-classical-concert lub dzwoniąc pod numer: 01733 207239. Połowa dochodu uzyskanego ze sprzedaży biletów zostanie przekazana na rzecz Sue Ryder Hospice.

robroy

faces of disco

mr spin

seargents

man in the box

 

ladybirds

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC