1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 20.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

ATRAKCJE DŁUGIEGO WEEKENDU

bank_holiday_peterborough_peterboroughplcomRozpoczyna się długi, sierpniowy weekend, a zatem w naszym zwyczajowym przeglądzie atrakcji dni wolnych pojawiają się i te, które odbędą się w poniedziałek. Będzie coś dla dzieci i rodzin, dla zwolenników piwa, miłośników historii, fanów dobrego jedzenia czy osób, którym w duszy gra hard rock. Niezależnie od tego, czy zaliczacie się do jednej z wymienionych grup czy też nie – życzymy Wam zasłużonego, spokojnego odpoczynku w czasie weekendu i poniedziałkowego bank holiday.


PETERBOROUGH BEER FESTIVAL CAMRA 2013

Sobota, 24 sierpnia,  to ostatni dzień 36. festiwalu piwnego, odbywającego się na Embankment. Jak sama nazwa wskazuje, głównym bohaterem wydarzenia jest piwo, w różnych rodzajach i odmianach: ponad 350 warzonych naturalnie, „prawdziwych” ale (real ale), kilkadziesiąt gatunków piwa butelkowanego (z różnych części świata) oraz cała selekcja cydrów, alkoholowych napojów z gruszek czy miodu pitnego.

Na gości czekają również występy muzyczne na scenie, na której pojawią się takie zespoły, jak Brotherhoods Roundabout, Think Floyd, The Vaguers, The Tom Wright Band i Sons of Kal-El.

Sobotnie godziny otwarcia Festiwalu to 12.00 – 23.00. Wstęp między południem a godziną 15.00 to koszt £1, a od 15.00 - £5. Na wejściu dostaje się kufel, za który trzeba zapłacić dodatkową kaucję w wysokości £3. Jeśli zwrócimy nieuszkodzone szkło organizatorom na koniec naszej wizyty, kaucja do nas wróci. W każdym momencie trwania Festiwalu, kufel można także bezpłatnie wymienić na nowy i czysty.

Więcej informacji w programie Festiwalu, który można przeczytać tutaj: http://issuu.com/beeraroundere/docs/pbf13_programme_forweb

 

BURGHLEY FINE FOOD MARKET

Po raz kolejny, na przepięknym terenie należącym do Burghley House, odbędzie się sprzedaż lokalnie wytwarzanej żywności i produktów. Burghley Fine Food Market zaprasza w niedzielę, 25 sierpnia oraz poniedziałek, 26 sierpnia i oferuje kupno takich smakołyków, jak sery, mięso, pieczywo, warzywa i wiele więcej. Wydarzenie jest bezpłatne. Warto udać się na nie, bo kolejna edycja dopiero na przełomie listopada i grudnia, przy okazji świąt Bożego Narodzenia.

 

THE TOWER AT WAR!

Długi sierpniowy weekend to także okazja do przeżycia prawdziwych emocji, jakie niesie ze sobą pokaz średniowiecznych działań wojennych w Longthorpe Tower. Właśnie tam będzie można zobaczyć i dotknąć kopie średniowiecznej broni czy spotkać rycerzy (a nawet zobaczyć, jak się uzbrajają – to o godzinie 11.00 i 15.00 w sobotę, niedzielę i poniedziałek). Dodatkowo, na miłośników historii czeka opowieść o powiązaniach budowli z królem Ryszardem III i o tym, co działo się z wieżą podczas Wojny Dwóch Róż. 

Bilety wstępu kosztują £4 dla dorosłych,  £3 dla dzieci i seniorów oraz £10 dla rodzin. Dzieci poniżej 5 roku życia mają bezpłatny wstęp.

Wydarzenie odbywa się w sobotę, 24 sierpnia, niedzielę, 25 sierpnia i poniedziałek, 26 sierpnia.

 

HAWKWIND W STAMFORD CORN EXCHANGE

Ta brytyjska grupa rockowa powstała w 1969. Jest zaliczana do gatunku hard rocka i była prekursorem takich stylów, jak space rock i heavy metal. W okresie swej największej popularności skutecznie konkurowała z takimi gigantami sceny rockowej, jak Pink Floyd, Emerson, Lake and Palmer i Led Zeppelin. A już w tą niedzielę, 25 sierpnia, zagra w Stamford Corn Exchange (Broad Street, Stamford). Mowa o legendarnej grupie Hawkwind. Bilety są w sprzedaży w cenie £23, a koncert zaczyna się o godzinie 19.30.

 

PIKNIK ON THE PITCH

Piknik na boisku – taka propozycję ma dla nas Peterborough Rugby Club w niedzielę, 25 sierpnia, od godziny 13.00. Wszyscy goście mogą przyjść i przynieść swoje kosze piknikowe lub skorzystać z pysznego BBQ oraz truskawek ze śmietanką, serwowanych przez organizatorów. Wśród atrakcji: dmuchany zamek, lody, malowanie twarzy, gry na świeżym powietrzu, maszyna puszczająca bańki mydlane, brodziki i pistolety wodne. To atrakcje w większości dla dzieci, ale znajdzie się i coś dla dorosłych – to już od godziny 20.00, kiedy to rozpoczną się tańce. Zabawa potrwa do później nocy i bardzo dobrze – w końcu w poniedziałek nie trzeba iść do pracy! Wstęp bezpłatny.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC