1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 25.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

PARADA LAMPIONÓW Z POLSKIM AKCENTEM

parada_lampionow_peterboroughPrzez wielu już została okrzyknięta najważniejszym wydarzeniem tegorocznego Peterborough Arts Festival. Nad tą imponującą produkcją pracowali najlepsi z najlepszych; dyrektor artystyczna Emma Bernard oraz uznany kompozytor Jonathan Baker. „Upon This Rock”, parada lampionów, to przedstawienie, które już w ten piątek, 6 września, od godziny 19.00, zawładnie centrum Peterborough. W projekcie biorą udział również nasi rodacy.

Parada lampionów ruszy z następujących zakątków miasta, aby w finale spotkać się w jednym, kulminacyjnym punkcie – na Placu Katedralnym: Shamrock Park, Peterborough Museum (Priestgate) i Chauffeurs Cottage (St Peters Road).

W największym skrócie – „Upon This Rock” to widowisko światła, koloru i dźwięku; święto miasta Peterborough i jego mieszkańców; muzyczna i wizualna uczta.

Ochotnicy, biorący udział w tym projekcie, opowiedzą dźwiękami i piosenkami swoje historie o tym, jak Peterborough stało się ich miejscem zamieszkania. Będą to opowieści o podróżach małych i dużych, całkiem niedawnych i tych bardzo dawnych – ich wspólnym mianownikiem będzie hasło „dom”.

Lampiony na potrzeby parady wykonali uczniowie czterech szkół w Peterborough, przy pomocy pracowników renomowanego teatru artystycznego Liverpool Lantern Company. To właśnie te lampiony będą dzierżyć w dłoniach uczestnicy korowodu.

A wśród setek uczestników znajdzie się także polski chór Cantus Polonicum, który podczas parady zaśpiewa pieśń „Za górami, za lasami, za dolinami” – i to nie wszystko, do czego ograniczać się będzie udział chóru w artystycznym pochodzie…

Czeka nas bajkowe, rozświetlone widowisko, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

parada_lampionow_poster_peterborough

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC