1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 24.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

ATRAKCJE WEEKENDU 14-15 WRZEŚNIA

moto showTakie weekendy kochamy najbardziej. Czy uwierzycie, jeśli powiemy, że podczas nadchodzących dwóch dni nasi rodacy zmierzą się z najlepszymi podczas zawodów motocyklowych w Peterborough, w mieście najprawdopodobniej zostaną pobite dwa rekordy Guinnessa, artysta będzie rzeźbił piłą w drewnie, a zabytki historyczne będzie można zwiedzić zupełnie za darmo? Pewnie nie uwierzycie, więc zachęcamy do przeczytania naszego zwyczajowego przeglądu atrakcji weekendowych i życzymy udanego weekendu!

HERITAGE OPEN DAYS

Na te kilka dni w roku z niecierpliwością czekają miłośnicy historii i dziedzictwa kulturowego – trwają właśnie Heritage Open Days. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego będzie można zobaczyć wiele zabytków i atrakcji oraz zwiedzić historyczne miejsca, do których wstęp jest zazwyczaj płatny. Drzwi dziedzictwa historycznego stają przez odwiedzającymi otworem i sami możemy sprawdzić, gdzie warto się udać, aby wykorzystać tą jedyną w roku okazję. Wachlarz możliwości jest ogromny i obejmuje teren całego Królestwa. Od zamków do ratuszy, od wież do podziemi, od posiadłości do spacerów z przewodnikiem. Gdziekolwiek nie będziecie, na pewno w Waszej okolicy znajdzie się coś godnego zwiedzenia. Strona Heritage Open Days podaje ponad 4,500 propozycji weekendowych (z których 111 znajduje się w naszym hrabstwie) i świetną wyszukiwarkę, dzięki której możemy określić swoje preferencje i pożądaną lokalizację: http://www.heritageopendays.org.uk/directory/advanced-search

W samym Peterborough, w ramach Heritage Open Days, możemy m.in. zwiedzić Broadway Cementary, udać się na spacer po Milton Park czy zwiedzić St. Andrew’s Church w Northborough.

 

heritage open days peterborough

 

TRAVEL CHOICE WEEK 2013

W ten weekend przypada inauguracja Travel Choice Week 2013. Party in the Park odbędzie się na Coney Meadows (Ferry Meadows), w godzinach 10.00 – 22.00, w sobotę, 14 września.  Każdy, kto przybędzie na Ferry Meadows, sam zadecyduje, czy chce uczestniczyć w zabawie w sposób trochę mniej aktywny czyli siedząc na kocu piknikowym, obserwując zmagania innych, czy też… wziąć udział w biciu aż dwóch rekordów Guinnessa!

Pierwszy polegać będzie na pedałowaniu na rowerach stacjonarnych i zasilaniu w ten sposób odtwarzacza, który będzie grał muzykę bez przerwy, przez pełne 12 godzin. Druga próba pobicia światowego rekordu związana jest z wytworzeniem jak największej energii w ciągu jednej minuty poprzez pedałowanie na rowerach stacjonarnych. Jeśli ktoś z Was chciałby spróbować swoich sił w wyzwaniu, wystarczy tylko pojawić się jutro na Coney Meadows - nie ma potrzeby wcześniejszych zapisów.

Inne atrakcje uwzględniają także BBQ, przejażdżki rowerami o napędzie ręcznym czy występy lokalnych zespołów muzycznych, a w tym Tallawah, Latino Sounds, Two Acoustic czy Pennyles.

Celem tego bezpłatnego wydarzenia jest promowanie zdrowia i dobrego samopoczucia, uzyskanych dzięki chodzeniu i jeździe na rowerze.  Partnerem eventu jest British Heart Foundation.

 

travel choice week

 

GREEN MEADOWS FESTIVAL

To piątkowo-sobotni festiwal przyjazny rodzinom, niedaleko Oundle, z 2 scenami muzycznymi, strefą dla dzieci, kempingiem i stoiskami, z którego dochód przeznaczony jest na The Teenage Cancer Trust. Gościem specjalnym Festiwalu będzie zespół Dodgy. Dorosłych zachwyci muzyka, a dzieci z kolei atrakcje, które w całości, co warto dodać, są bezpłatne. Będzie malowanie twarzy, disco, gry oraz zabawy. Nie zabraknie także sztuki w nowoczesnym wykonaniu: malowanie graffiti i rzeźbienie piłą (!) w drewnie. Bilety wstępu w cenie £20 dla dorosłych i £5 dla dzieci w wieku 3-12 lat. Adres: Water Tower Field, Barnwell.

 

green meadows festival

 

INTERNATIONAL CAT SHOW

Kocie piękności zawitają do Bushfield Leisure Centre (Orton Centre, Peterborough, PE2 5RQ), gdzie oceniać je będą sędziowie z USA, Japonii, Austrii, Belgii, Francji i Anglii. Wśród kocich ras: koty perskie, syjamskie i moggies. Zapraszamy w sobotę, 14 września (9.00 – 16.30)i w niedzielę, 15 września (9.00 – 15.00).

 

cat

BMF TAILEND SHOW

Wydarzenie w całości poświęcone motorom, odbywające się w Peterborough Arena z okazji końca sezonu i przeznaczone dla wszystkich fanów oraz entuzjastów motocyklowych. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, a w tym… zawody, w których weźmie udział 30 najlepszych kaskaderów i jeźdźców wyczynowych na świecie. W tym gronie dumnie zaprezentują się Polacy: Rafał Pasierbek, Wojciech Kozioł, Piotr Frąckiewicz, Ernest Komorowski, Marcin Głowacki, Piotr Piotrowski, Monika Koch, Jakub Kokoszka, Łukasz Bełz oraz Łukasz Madej. Za naszych oczywiście trzymamy kciuki!

BMF Show to także stoiska, na których zobaczymy kluby motocyklowe, sprzedaż akcesoriów i konkursy Best in Show.

BMF Show stanie się metą dla niezwykłego motocyklisty Paula Newmana, który przejechał 4000 mil po wybrzeżu, aby wspomóc National Autistic Society. Goście Show powitają Paula, który przybędzie w towarzystwie gwiazdy muzycznej– Alvina Stardusta (gwiazda dodatkowo wystąpi podczas imprezy).

Impreza odbywa się w tą sobotę i niedzielę, 14 i 15 września, od 9.00 do 17.00.

Bilety w cenie £14 za osobę dorosłą dostępne są przy wejściu. Osoby poniżej 16. roku życia mają bezpłatny wstęp.

Adres: Peterborough Arena, Oundle Rd, Peterborough, PE2 6XE.

moto show

Fot: Studio Broadway/www.studiobroadway.co.uk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC