1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 26.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

ATRAKCJE WEEKENDU 21-22 WRZEŚNIA

fotograf peterborough 09Przepis na udany weekend? Relaks, dobre samopoczucie i małe przyjemności. Pozwólcie, aby Italian Festival zadbał o rozkosze podniebienia. Pozwólcie, aby seanse filmowe pod chmurką dały wam możliwość udanej randki lub spędzenia czasu z przyjaciółmi. A na koniec zadbajcie o równowagę ciała i ducha, odwiedzając specjalistyczne targi w Peterborough Arena. I weekend na pewno zaliczycie do grona udanych!

PETERBOROUGH ITALIAN FESTIVAL 2013

Dwudniowy Peterborough Italian Festival po raz piąty odbędzie się w naszym mieście w sobotę 21 września oraz niedzielę 22 września. I jak zwykle organizatorzy zapraszają na Plac Katedralny.

A jak feta włoska – to przede wszystkim dużo dobrego jedzenia. Do Peterborough przybędą smakołyki z włoskiego regionu Foggia i będą one sprzedawane na specjalnym targu. Wśród nich odnajdziemy między innymi pyszne salami, sery, ciasta i słodycze.

Festiwalowa sobota upłynie pod znakiem wystaw i prezentacji, np. włoskich skuterów i samochodów. Wieczorem natomiast z Guild Hall rozbrzmiewać będzie włoska muzyka. Inne atrakcje dnia to m.in.: robienie wina, moda włoska, degustacje, wystawa sztuki ceramicznej, tradycyjne muzykowanie na akordeonie i gitarze oraz oferty włoskich wakacji.

Szefowie kuchni uraczą nas świeżo przygotowanymi daniami oraz pizzą (darmowa degustacja).

Nowością podczas Festiwalu będzie sobotni i niedzielny występ 30-osobowej orkiestry marszowej z Foggia.

W niedzielę w Peterborough pojawi się słynny włoski szef kuchni i osobowość telewizyjna, Gennaro Contaldo, który urządzi gotowanie według przepisu specjalnie przygotowanego na okoliczność Peterborough Italian Festival. Szef Contaldo będzie także podpisywać swoje książki w Visitors Information Centre przy Bridge Street.

Wśród lokalnych biznesów, wystawiających się i sprzedających autentyczne włoskie produkty, znajdą się m.in.: Papa Luigi, Tavola Calda, Barista, Pizza Roma, The Pasta Shop,  Frankie and Bennies czy Mattoni Restaurant.

 

KINA POD GWIAZDAMI

1). Życie Pi

Bezpłatną projekcję tego właśnie filmu będziemy mogli zobaczyć w sobotę, 21 września,  godzinach 19.30 – 21.00, przy Horseshoe Way na Hampton Vale. Kino pod chmurką organizowane jest w ramach Travel Choice Week a seans będzie możliwy dzięki wytwarzaniu prądu poprzez pedałowanie na rowerach.

2). Fast and Furious 6

Gigantyczny (40 ft) ekran, technologia Blu Ray, projektory HD i transmisja FM dźwięku do radia samochodowego tylko wzmocnią emocje, które dostarczy sam film podczas seansu na The Plough Events Field (Ramsey Road, Farcet Fen, Peterborough PE7 3DR – 5 minut jazdy od Peterborough). Wjazd do samochodowego kina kosztować będzie £20.00. Projekcję dodatkowo umili obecność baru i możliwość zaopatrzenia się w hot-dogi i popcorn. Samochody muszą być koniecznie wyposażone w radiowe odbiorniki FM. Maksymalna dozwolona ilość osób w samochodzie to 5. Wjazd od godziny 20.00, seans zaczyna się o 21.00.

 

MIND, BODY & SOUL WEEKEND

Po raz trzeci z rzędu w Peterborough Arena (The East of England Showground, Peterborough, PE2 6XE), w sobotę, 21 września i niedzielę, 22 września, w godzinach 10.00 – 17.00 odbędą się targi poświęcone zdrowiu i harmonii ciała, duszy i umysłu. Weźmie w nich udział ponad 40 wystawców. Odbędzie się również cała seria wykładów i warsztatów. Wydarzenie godne polecenia tym, którzy interesują się medycyną alternatywną, tarotem, jasnowidzeniem, uzdrawiającymi kamieniami szlachetnymi i kryształami czy zdrowym odżywianiem.

Bilety: całodzienny - £5, weekendowy - £8. Osoby poniżej 16. roku życia mają bezpłatny wstęp.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
Transport/ Przeprowadzki/ Laweta FULLTANS SERVICE LTD.
ABC