1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 26.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

BEZPŁATNA OPIEKA PRZEDSZKOLNA

bezplatna opieka przedszkolna peterboroughW zeszłym roku z programu bezpłatnej opieki i edukacji przedszkolnej dla dzieci, które ukończyły dwa lata, skorzystało ponad 400 rodzin w Peterborough. W tym roku, dzięki wprowadzonym na początku września zmianom, inicjatywa może pomóc kolejnym rodzinom i zagwarantować dwulatkom do 15 godzin opieki oraz nauki tygodniowo zupełnie za darmo!

Najważniejsza zmiana w kryteriach dotyczy miejsca zamieszkania rodzin. Od tej pory nie ma znaczenia, w której części Peterborough mieszka dwulatek. Do programu zakwalifikować się może każda rodzina, która otrzymuje pomoc i jeden z następujących zasiłków:

- Income Support
- Job Seeker’s Allowance (na podstawie dochodu)
- Employment & Support Allowance (na podstawie dochodu)
- wspacie z tytułu Immigration & Asylum Act 1999 (sekcja VI)
- gwarantowany element State Pension Credit
- Child Tax Credit, pod warunkiem, że rodzina nie otrzymuje Working Tax Credit a jej roczy dochód nie przekracza £16,190
- dodatek Working Tax Credit, tzw. „run-on” czyli zapłatę, którą rodzina dostaje przez cztery tygodnie od momentu, kiedy przestaje się kwalifikować do Working Tax Credit

Owe bezpłatne 15 godzin opieki tygodniowo przysługuje kwalifikującym się dzieciom przez 38 tygodni w roku w czasie semestrów szkolnych – to może zostać rozłożone na wszystkie tygodnie w roku i wtedy dziecko otrzymuje 11 godzin tygodniowo.

Dzieci, które urodziły się między 1 kwietnia a 31 sierpnia, 1 września a 31 grudnia oraz 1 stycznia a 31 marca, kwalifikują się do programu od odpowiednio 1 września, 1 stycznia i 1 kwietnia po swoich drugich urodzinach, jeśli tylko rodzina spełnia powyższe kryteria.

Szacuje się, że w nadchodzącym roku program pomoże dodatkowym 600 rodzinom w mieście.

Jeśli uważacie, że Wasza rodzina mogłaby skorzystać z bezpłatnej opieki wychowawczej i wczesnej edukacji dla dwulatków w Peterborough, to zapraszamy na stronę www.peterborough.gov.uk/FreeforTwos, gdzie znajduje się aplikacja, którą należy wypełnić i dostarczyć do Urzędu Miasta. Więcej informacji udzielają doradcy pod numerem telefonu (01733) 864022, a także lokalne przedszkola, opiekunki dla dzieci (childminders) oraz pielęgniarki środowiskowe.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC