1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 20.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

ATRAKCJE WEEKENDU 28-29 WRZEŚNIA

w-imie-chyraNiech żyje mix i różnorodność! Czeka nas bardzo artystyczny weekend, gdzie sobota i niedziela wypełnią się dźwiękami różnej muzyki, wykonywanej zarówno przez Petera Andre, jak i granej przez góralską kapelę z Zakopanego. Zobaczymy tradycyjnych angielskich tancerzy oraz popis gości pochodzących z dalekiego, ciepłego kraju. A weekendową wisienką na torcie będzie projekcja głośnego filmu Małgośki Szumowskiej „W imię”. Udanego weekendu!


GWIAZDY W PETERBOROUGH ARENA

Nadchodzący weekend należeć będzie do gwiazd. W sobotę Peter Andre, a w niedzielę Billy Ocean i Alexander O’Neal dadzą koncerty w Peterborough Arena. Peter Andre to wokalista, którego największym przebojem, jak do tej pory, jest „Mysterious Girl” – głośno również było o jego małżeństwie z modelką Katie Price. Billy Ocean to z kolei gwiazda pop i R&B – jednymi z jego najbardziej znanych utworów są „When The Going Gets Tough, The Tough Get Going” oraz „Get Outta My Dreams, Get Into My Car”. Piosenki "If You Were Here Tonight", "Criticize" czy "Fake" to natomiast hity Alexandra O’Neala, również utrzymane w klimacie R&B.

Więcej informacji o występach znajdziecie tutaj:
http://www.peterborougharena.com/events/peter-andre-live-in-peterborough/
http://www.peterborougharena.com/events/billy-ocean-and-alexander-oneal/

 

peter andre 580

MORRIS DANCERS

Morris Dance to angielski taniec ludowy o określonej choreografii, wykonywany przez tancerzy w krzykliwych strojach z okazji różnych ważnych dla społeczności uroczystości. W sobotę, 28 września, w centrum Peterborough (Plac Katedralny), już od 10.30 będziemy mogli zobaczyć owe widowiskowe popisy taneczne. Lokalna grupa taneczna, Peterborough Morris świętować będzie w ten sposób zakończenie sezonu letniego. Grupa poszukuje nowych tancerzy – tym bardziej zapraszamy do centrum, aby zobaczyć Morris Dance i kto wie, może szeregi zespołu zasili niebawem osoba polskiego pochodzenia?

 

morris dancers peterborough

PROJEKCJA FILMU “W IMIĘ”

Kolejna atrakcja weekendowa nie odbywa się co prawda w Peterborough, tylko w oddalonym o prawie 40 mil Bedford – ale i tak serdecznie ją polecamy. Spośród wszystkich atrakcji trzydniowego Bedford Film Festival, warsztatów i seansów chociażby takich filmów jak “Turbo” czy „Kwadrofonia” – to jedno wydarzenie, z wiadomych względów, najbardziej przyciągnęło naszą uwagę. Mowa o projekcji polskiego filmu „W imię”, w reżyserii Małgośki Szumowskiej, autorki wielokrotnie nagradzanych „33 scen z życia” i głośnego „Sponsoringu”.

Wyróżniony prestiżowymi nagrodami film to historia niemożliwej miłości księdza, osadzona w realiach katolickiej społeczności. Poruszająca opowieść o człowieku uwikłanym w intymny dramat. Ksiądz Adam (Andrzej Chyra) obejmuje nową parafię i organizuje ośrodek dla młodzieży niedostosowanej społecznie. Szybko przekonuje do siebie ludzi energią, charyzmą i otwartością. Przyjaźń z miejscowym outsiderem (w tej roli Mateusz Kościukiewicz) zmusi kapłana do zmierzenia się z własnymi problemami, przed którymi kiedyś uciekł w stan duchowny.

Seans polskiego filmu z angielskimi napisami odbędzie się w niedzielę, 29 września, o godzinie 15.00, w Sir William Harpur Gallery - The Higgins (Castle Lane, Bedford, MK40 3XD).

Bilety w cenie 5 funtów można zakupić na stronie internetowej: http://bedfordfilmfestival.org/event/details/in-the-name-of-w-imie/ lub przy wejściu, przed samym seansem (pod warunkiem, że bilety nie zostaną sprzedane w przedsprzedaży).

 

 

WYSTĘP THE OSILIGI MAASAI WARRIOR TROUPE

The Osiligi Maasai Warrior Troupe powstała w 2004 i od tej pory występuje w różnych miejscach i zakątkach, aby zbierać fundusze dla swojej społeczności i rodzin, przebywających w Kenii. Tylko w zeszłym roku, dzięki zebranym środkom finansowym, grupie udało się doprowadzić do budowy kościoła i otworzenia szkoły podstawowej z sześcioma klasami. Dodatkowo, wsparcie otrzymało 65 dzieci, pochodzących z najbiedniejszych rodzin – od zeszłego roku uczęszczają one do szkoły.

Przedstawienie formacji w Peterborough opowie historię życia jej członków oraz wypełnione będzie piosenkami i ruchem. Publiczność również otrzyma szansę wzięcia w nim udziału – wszyscy zgromadzeni będą wykonywać charakterystyczne podskoki. Po koncercie będzie można spotkać się z członkami The Osiligi Maasai Warrior Troupe.

Zapraszamy do Katedry w Peterborough, w niedzielę, 29 września, od godziny 13.00.

 

osiligi-masaai-warriors-7cd96f90

 

Przypominamy także o GÓRALSKIM KONCERCIE W POLSKIM KOŚCIELE:
http://peterboroughpl.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2181:goralski-koncert-w-polskim-kociele&catid=18:info&Itemid=319Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC