1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 25.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

PODWYŻKA CEN PRĄDU I GAZU W SSE

podwyka cen za prad i gazPodwyżka cen za prąd i gaz o średnio 8.2% czyli średnio o £104 funty rocznie od 15 listopada – taką niespodziankę dla swoich klientów przygotowała firma SSE (dawne Scottish and Southern Electricity). Szacuje się, że zmiana dotknie ponad 7 milionów gospodarstw domowych, które używają SSE jako dostawcy prądu i/lub gazu. Podwyżkę najmniej odczują klienci SSE zamieszkujący północ Anglii i środkową Szkocję – oni będą musieli zapłacić o 7% więcej za media. Najwięcej natomiast, bo aż do 9.7% zapłacą klienci na południu kraju.

SSE utrzymuje, że wzrost cen spowodowany jest większymi kosztami nabycia energii w hurcie oraz dostarczenia jej do klientów i podatkami nałożonymi przez rząd.

Ostatnią podwyżkę cen forma SSE przeprowadziła w październiku 2012 roku z gwarancją braku zmian do lipca 2013 roku. W okresie od sierpnia do grudnia 2012 wszyscy dostawcy energii, zaliczający się do tzw. wielkiej szóstki (big six) - British Gas, EDF Energy, E.ON Energy, npower, Scottish Power and SSE właśnie, podwyższyli swoje ceny od 6% do 10.8%.

Obowiązujący od 15 listopada poziom cen za gaz i elektryczność SSE chce utrzymać przynajmniej do jesieni 2014 roku.

Rozczarowanie wzrostem cen SSE wyraził minister Michael Fallon, który zachęcał w BBC Radio 5, aby klienci SSE sprawdzili swoje umowy i obecne taryfy oraz spróbowali przełączyć się na te tańsze.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC