1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 20.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

KLUB FILMOWY FRAME ZAPRASZA

frameKlub filmowy FRAME zaprasza na projekcję niezwykłego i poruszającego filmu “Shell”, która odbędzie się w piątek, 1 listopada, o godzinie 19.30 w The Beehive Community Centre (St. Martins Street, Millfield, Peterborough, PE1 3BD). “Shell“ to głęboki, zapadający w pamięć film o emocjonalnej więzi z miejscem i człowiekiem, a jednocześnie debiutancki film długometrażowy utalentowanego brytyjskiego reżysera, Scotta Grahama.

Akcja filmu rozgrywa się w jednym miejscu, na stacji benzynowej niedaleko górskiej przełęczy w Aberdeenshire, w północnej Szkocji. Bohaterowie filmu - Shell, 17-letnia dziewczyna i jej małomówny ojciec, Pete, wiodą ustabilizowane życie, sprzedając benzynę. Graham użył scenerii miejsca – głosów wiatru w dolinie, błyszczącej szarości jeziora, krętej drogi, przelotnego widoku jelenia – jako metafor dla skomplikowanej, zmieniającej się relacji między dziewczyną, która pragnie się uwolnić, a ojcem, który w oczach córki widzi kobietę, którą kochał.

Film powstał dzięki środkom finansowym, otrzymanym od British Film Institute i Creative Scotland.

Projekcja „Shell” to kolejna inicjatywa klubu filmowego FRAME w Peterborough, który działa od stycznia 2012 roku i który za swój cel stawia sobie pokazywanie inteligentnych, zmuszających do refleksji i przejmujących obrazów filmowych. Ten mały i niezależny klub filmowy wyświetla filmy raz w miesiącu, zazwyczaj w piątki, w scenerii uroczego kościółka – widzowie po seansie mogą zostać, dyskutować o filmach i dzielić się swoimi przemyśleniami oraz wrażeniami, nawiązywać nowe znajomości i po prostu ciekawie spędzić czas. Projekcje filmowe są bezpłatne dla publiczności.

Kontakt do organizatora:
Agnieszka Sobieraj
Tel. 07707604245
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

shell

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC