1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 20.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

ATRAKCJE WEEKENDU - HALLOWEEN

halloween-pumpkin1Chociaż samo Halloween przypada na 31 października, to już w ten weekend w mieście odbędzie się wiele imprez i wydarzeń, których tematem przewodnim jest właśnie Halloween. Wybraliśmy dla Was te najbardziej godne uwagi i polecenia; z Zombie Walk na czele. W naszym przeglądzie i dorośli, i dzieci znajdą coś dla siebie. Mamy nadzieję, że Wasz weekend będzie przede wszystkim udany i może trochę straszny, jak to na halloweenowy czas przystało.

ZOMBIE WALK 2013

Na pierwszy ogień impreza, której nasza redakcja kibicuje od samego jej początku; marsz żywych trupów czyli zombie walk, który w Peterborough odbędzie się już po raz trzeci. Idea jest prosta; trzeba przebrać się za zombie, „powstać z grobu” przy Charters Bar oraz przemaszerować wraz z innymi żywymi trupami przez miasto aż do Brewery Tap. Zapraszamy w sobotę, 26 października, o godzinie 16.00. Wydarzenie jest bezpłatne. Im charakteryzacja danej osoby bliższa zombie – tym lepiej i bardziej widowiskowo. W poszukiwaniu inspiracji do przebrania, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dwóch poprzednich przemarszów (linki poniżej). W zombie walk można uczestniczyć także jako publiczność. Oto mapka marszu żywych trupów:

 

zombie walk mapa

 

W tym roku impreza zakończy się hucznym Halloween Party w Brewery Tap, z muzyką graną na żywo, DJ-ami, dekoracjami oraz zabawą. Bilet wstępu kosztuje £4.

Idea sztucznego tłumu ludzi, którzy po przebraniu się za postacie zombie maszerują wspólnie zwykle po ulicach w centrum miasta, ale także w centrach handlowych, cmentarzach lub innej przestrzeni publicznej wzdłuż wyznaczonej wcześniej trasy – nie jest nowym pomysłem. Pierwszy udokumentowany zombie walk odbył się w październiku 2003 w Toronto. Został zorganizowany przez miejscowego fana sitcomu The Munsters, w akcji wzięło udział tylko 6 osób. Od tego czasu, marsze zombie organizowane są głównie w większych miastach na całym świecie, najczęściej w Ameryce Północnej. Przyciągają tłumy fanów filmów grozy, którzy długo przed akcją przygotowują swoje przebrania. Pierwszy "marsz zombie" w Polsce obył się w czerwcu 2007 w Warszawie. W akcji zorganizowanej przez grupę warszawskiej młodzieży wzięło udział ok. 200 osób.

Zdjęcia z pierwszego i drugiego Zombie Walk w Peterborough:

http://www.peterboroughpl.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1383:zombieland&catid=18:info&Itemid=319
http://www.peterboroughpl.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1920:zombie-walk-2012&catid=18:info&Itemid=319

 

 

HALLOWEEN DRIVE-IN MOVIES

Peterborough Garden Park świętuje Halloween w stylu amerykańskim i zaprasza wszystkich na projekcje filmowe pod gołym niebem w kinie samochodowym. Seanse odbędą się w piątek, sobotę i niedzielę – każdego dnia widzowie zobaczą film familijny oraz horror. Koszt - £15 za samochód. Bilety można kupić tutaj: http://www.driveinmovie.ticketsource.co.uk

Piątek, 25 października: „ParaNorman” o godzinie 19.00 i „Piątek, trzynastego” o godzinie 22.00
Sobota, 26 października: „Koralina i tajemnicze drzwi” o godzinie 19.00 i „Halloween” o godz. 22.00
Niedziela, 27 października: „Jak ukraść księżyc” o godzinie 19.00 i „Świt żywych trupów” o 22.00.

Filmy będą wyświetlane na ogromnym ekranie (60 ft). Wystarczy przyjechać do Peterborough Garden Park (Eye Road, Peterborough, PE1 4YZ), zaparkować swój samochód przed ekranem, włączyć radio na częstotliwość odbierającą dźwięk seansu i z przyjemnością (lub strachem) obejrzeć projekcję filmową).

 

 

PUMPKIN DAY

Riverford Organic Farm w Thornhaugh zaprasza na bezpłatne wydarzenie poświęcone dyniom i celebrowaniu wszystkiego, co jesienne i rodzinne. W programie m.in. takie atrakcje, jak: rzeźbienie i wycinanie dyni, przejażdżki traktorem po farmie, pokazy gotowania, malowanie twarzy, opowiadanie strasznych historii, nauka ze złowieszczą nutką w tle czy wyciskanie soku z jabłek.

Pumpkin Day odbędzie się w sobotę, 26 października, w godzinach 11.00 – 16.00.

Riverford on Sacrewell Farm, Thornhaugh, Peterborough, PE8 6HJ.

 

 

ROLLERS HALLOWEEN

Dyskoteki na wrotkach w Werrington Leisure Centre to już wydarzenie cykliczne. W sobotę, 26 października, w godzinach 17.00 – 20.00 dyskoteka przemieni się jednak w zabawę halloweenową, pełną duchów, efektów specjalnych i strasznej muzyki. Hitem imprezy będzie konkurs, a więc także o nagrody, na najlepsze przebranie halloweenowe. Koszt wstępu na dyskotekę to £3.50 za osobę lub £11.00 za rodzinę (do 4 osób). Wrotki można wynająć na miejscu (£1.50 za parę) lub przynieść swoje.

 

 

FREAKY FAIR

Biżuteria, przedmioty do domu, słodkości – to tylko kilka z wielu rzeczy, które można będzie zakupić podczas Freaky Fair w Brotherhood Shopping Centre (Lincoln Road, Peterborough, PE4 6ZR) w sobotę, 26 października, w godzinach 10.00 – 16.00. Każdy członek rodziny znajdzie coś dla siebie!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC