1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 21.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

ATRAKCJE WEEKENDU 2 – 3 LISTOPADA

fiestaPo mrocznym i strasznym Halloween, przyszedł czas na odrobinę światła. A nawet na więcej niż odrobinę, ponieważ w świetle stanie niebo nad Peterborough w ramach Bonfire Night oraz Plac Katedralny z powodu hinduskiego festiwalu światła czyli Diwali. Na obu wydarzeniach naprawdę warto być! Mamy też coś do zaproponowania miłośnikom dzikiej natury oraz rękodzieła. Zapraszamy i życzymy udanego weekendu!

FIREWORK FIESTA

Czas na największy pokaz fajerwerków i świętowanie Bonfire Night we wschodniej Anglii i jedno z dziesięciu topowych wydarzeń tego typu w całym kraju. Firework Fiesta odbędzie się w Peterborough Arena w sobotę, 2 listopada – bramy zostaną otwarte o godzinie 16.00. Przed samym pokazem fajerwerków, organizatorzy zaserwują nam występy muzyczne, już od godziny 17.30. A wśród gości specjalnych wydarzenia Amelle Berrabah (znana z zespołu Sugarbabes) oraz Abbalarf, grupa grająca covery Abby. Będzie także duży teren wystawowy, a na nim stoiska i budki z jedzeniem.

Sztuczne ognie rozświetlą niebo o 19.30.

Organizatorzy apelują o to, aby nie przynosić ze sobą alkoholu i sztucznych ogni oraz aby zostawić psy w domach.

Bilety w przedsprzedaży kosztują £7 osoba dorosła i £3 dziecko – kupić je można w  Visitors Centre (Bridge Street), Queensgate Information Desk, Cresset Box Office (Bretton Centre), Notcutts Garden Centre (Oundle Road), Ferry Meadows Information Centre, Ferry Meadows Caravan Park oraz w Van Hage Visitor Information Centre. W dniu wydarzenia, przy wejściu, bilety kosztować będą £10 i £5 (płatność tylko gotówką).

Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Parking będzie bezpłatny.

 

 

FESTIWAL ŚWIATŁA

Diwali lub Dipawali to ruchome hinduistyczne święto światła, które według tradycji trwa pięć dni. Sanskryckie słowo dipawali oznacza rząd lamp (od słów dipa – lampa oraz awali – rząd) i odnosi się do lampek oliwnych z wypalanej gliny, które są zapalane przed każdym domem na powitanie Lakszmi, bogini szczęścia i dobrobytu. Lampki symbolizują zwycięstwo światła nad ciemnością, dobra nad złem. Oprawę święta wzbogacają sztuczne ognie i dekoracje kwiatowe. Diwali jest obchodzone z rozmachem, towarzyszą mu liczne imprezy kulturalne. Jest to jedno z najważniejszych tradycyjnych świąt obchodzonych w całych Indiach. Stanowi okazję do spotkania w gronie rodziny i przyjaciół, których obdarowuje się słodyczami.

W tym roku, po raz kolejny, święto Diwali obchodzone będzie na Cathedral Square, w centrum Peterborough, w sobotę, 2 listopada, od godziny 11.00. Możemy spodziewać się pokazu tradycyjnych strojów, degustacji potraw hinduskiej kuchni czy śpiewania i pokazów tanecznych, w tym tańca Bollywood w wykonaniu najmłodszych. Wydarzenie zakończy się o 19.00 pokazem fajerwerków.

 

 

FLOODLIT WILD SWAN FEED

Kolejna z naszych weekendowych, “świetlnych” propozycji to atrakcja cykliczna, która odbywać się będzie do lutego 2014 roku, w każdy czwartek, piątek, sobotę i niedzielę. Mowa o karmieniu dzikich łabędzi w ośrodku WWT Welney Wetland Centre. Na pierwszy rzut oka to nic spektakularnego, ale jeśli dodamy, że karmienie odbywa się wieczorem, o godzinie 18.30, przy specjalnej iluminacji, a goście mogą je oglądać z przeszklonego, ogrzewanego obserwatorium – to już zmienia nieco postać rzeczy. Każdy może przyjechać i obserwować, jak łabędzie spożywają swoją kolację – nie ma ograniczeń wiekowych. Adres: WWT Welney Wetland Centre, Hundred Foot Bank, Welney, Nr. Wisbech, PE14 9TN. Koszt biletów wstęu do ośrodka: dorośli - £7.50, dzieci - £3.70, rodzina - £20.10. Dzieci poniżej 4. roku życia mają bezpłatny wstęp.

 

 

HANDMADE AT ST. JOHNS

Po raz kolejny, już w sobotę 2 listopada, zapraszamy do jednego z najpiękniejszych miejsc w mieście (St Johns Church na Placu Katedralnym), aby pooglądać i zakupić fantastyczne, ręcznie wykonane przedmioty i prezenty, podczas jarmarku artystycznego. A wśród nich również i takie, które wykonane zostały i sprzedawane są przez naszych rodaków. Zbliżają się święta, więc może ktoś z Was odnajdzie w kościółku prezent, który potem podaruje bliskiej osobie pod choinkę. Stoiskom towarzyszyć będą przekąski oraz gorące napoje i ciasta – oczywiście również ręcznie „wykonane”. Wydarzenie przewidziane jest w godzinach 10.00 – 15.00. Wstęp bezpłatny.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC