1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 24.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

CO DALEJ Z CHILDREN’S CENTRES?

childrens centre peterboroughUrząd Miasta Peterborough planuje dokonać zmian w funkcjonowaniu ośrodków dla dzieci i rodzin (children’s centres) na terenie naszego miasta. Projekt, który obecnie jest konsultowany z mieszkańcami Peterborough, wywołuje falę krytyki i sprzeciwu, głównie ze strony rodziców oraz opiekunów, korzystających z pomocy placówek. Najbardziej kontrowersyjna część planu przewiduje zmianę przeznaczenia czyli w praktyce – zamknięcie ośrodków Stanground, Hampton, Brewster Avenue, East Rural w Eye i Thorney, Westwood i Ravensthorpe w Highlees School oraz Werrington.

Budynki i pomieszczenia wymienionych powyżej ośrodków posłużą do zapewnienia większej ilości miejsc szkolnych i wczesnoszkolnych dla uczniów pobliskich szkół.

Ośrodki Fulbridge, Gladstone oraz Bretton miałyby natomiast pomagać tylko tym najbardziej potrzebującym rodzinom oraz ich dzieciom w przygotowaniu do rozpoczęcia edukacji i zapewnieniu jak najlepszego startu w życiu. Takie ograniczone przeznaczenie placówek wiąże się także ze zmianami w godzinach otwarcia ośrodków.

W miejscu Orton, East, First Steps oraz Paston children's centres powstaną super ośrodki (Super Hub children's centres), które zaoferują większy wachlarz usług, programów i zajęć od większej ilości organizacji partnerskich, związanych ze zdrowiem, mieszkalnictwem, edukacją czy zatrudnieniem. Będą to miejsca kompleksowej pomocy i poradnictwa rodzinnego.

Planowane przez urzędników zmiany ominą tylko dwa ośrodki: Caverstede Children's Centre i West Rural Children's Centre w Wittering. Pierwszy ma stać się specjalistycznym centrum pomocy dzieciom ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi oraz kontynuować opiekę przedszkolną. Drugi natomiast ma przekształcić się w firmę o charakterze CIC (community interest company) i zajmować się w szczególności rodzinami z RAF Wittering.

Urząd poinformował, że zmiany dotyczące children’s centre są wymuszone brakiem dofinansowania ze strony rządu, który nie daje już władzom lokalnym funduszy zarówno na prowadzenie istniejących 15 ośrodków dla dzieci, jak i na uruchomienie nowych placówek. Rząd wspiera rodziny w Peterborough w inny sposób, m.in. poprzez oferowanie 15 godzin bezpłatnej opieki przedszkolnej dla trzy- i czterolatków czy podwojenie liczby pielęgniarek środowiskowych, które pomagają świeżo upieczonym rodzicom.

Głównym celem zmian, zdaniem urzędników, jest zapewnienie w obecnych, trudnych finansowo czasach, pomocy i wsparcia dla najbardziej ich potrzebujących rodzin, w najbardziej wymagających obszarach miasta.

Zmiany wprowadzone w proponowanej formie mogłyby oznaczać oszczędności dla Urzędu Miasta rzędu 1.2 miliona funtów.

Spotkania z mieszkańcami Peterborough, w ramach publicznych konsultacji projektu, gdzie będzie można uzyskać więcej informacji o projekcie i zadać swoje pytania, odbędą się w:

- piątek, 29 listopada, w godzinach 13.30 – 15.30 oraz 16.00 – 18.00 w The Cresset (The Gallery Suite, Rightwell, Bretton, Peterborough, PE3 8DX),
- poniedziałek, 2 grudnia, w godzinach 14.00 – 16.00 oraz 18.00 – 20.00 w The John Mansfield Campus, Western Avenue, Dogsthorpe, Peterborough, PE1 4HX

Treść konsultowanego dokumentu można przeczytać tutaj:
http://democracy.peterborough.gov.uk/documents/s18540/CC%20Consultation%20Nov%202013_D4.pdf

Swoje zdanie o zmianach w children’s centres można również wyrazić wypełniając ankietę, dostępną pod następującym linkiem:
https://www.surveymonkey.com/s/SVTTBLS

Można także wypełnić dostępny na stronie urzędu (www.peterborough.gov.uk) oraz w recepcji przy Bridge Street kwestionariusz i zwrócić go do urzędu pocztą (Early Years Child Intervention Team, 0-19 Service, Peterborough City Council, FREEPOST NAT7922, Peterborough, PE1 1BR) lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Urząd czeka na komentarze i uwagi do dnia 8 stycznia 2014 (środa), do godziny 17.00.

A oto grupy na Facebooku, założone przez przeciwne projektowi zmian osoby:
https://www.facebook.com/groups/savepeterboroughschildrenscentres
https://www.facebook.com/groups/1379012759010794

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC