1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 17.2.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Z SERCEM NA ŚWIĘTA

wita_peterborough_pomocŚwięta Bożego Narodzenia to czas, w którym nikt nie powinien być głodny, zapomniany, samotny czy zostawiony sam ze swoimi problemami. Pamiętajmy o tych najbardziej potrzebujących podczas wyjątkowego okresu świątecznego i spróbujmy im pomóc. W jaki sposób? Z odpowiedzią przychodzą dwie organizacje, działające na terenie Peterborough oraz pewna inicjatywa w dniu Bożego Narodzenia…

PETERBOROUGH SOUP KITCHEN

Tylko w zeszłym miesiącu, organizacja Peterborough Soup Kitchen, działająca na rzecz bezdomnych i niepełnosprawnych, pomogła 1140 osobom – karmiąc ich 2280 porcjami zupy i 3420 kanapkami oraz wydając 570 kubków herbaty i 2280 kawy. To charytatywne stowarzyszenie powstało w 1983 roku i obecnie działa w Millfield Community Centre, gdzie znajduje się jego kuchnia – posiłki zaś są przewożone przy pomocy vana na parking Bright Street (za The Brewery Tap) i tam rozdawane potrzebującym w średniej liczbie od 35 do 76 dziennie. Celem Peterborough Soup Kitchen jest zapewnienie sytuacji, gdzie bezdomni i niepełnosprawni ludzie otrzymują ciepły posiłek i napój codziennie, bez względu na warunki pogodowe. W ramach organizacji działa 28 zespołów wolontariuszy (po 3, 4 osoby w każdym), które pracują popołudniami, od poniedziałku do piątku i w niedzielę, poświęcając 7662 godzin pracy rocznie. Z ich pomocy, a przede wszystkim z serwowanego jedzenia i picia, korzystają kobiety i mężczyźni, w różnym wieku i z różnymi historiami życiowymi. Wszyscy oni są bardzo głodni a zarazem niezdolni do zarobienia czy zdobycia pożywienia na własną rękę. W okresie świątecznym, jak również przez cały rok, Peterborough Soup Kitchen można wspomóc poprzez ofiarowanie produktów spożywczych. Lista tych, z których zazwyczaj przygotowywane są posiłki, znajduje się tutaj:
http://peterboroughsoupkitchen.org.uk/wp-content/uploads/2012/01/Food+donations+-The+types+of+food+we+can+use.pdf
Jeśli chcielibyście podarować pożywienie potrzebującym, napiszcie wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwońcie pod numer 01733 315456.
Organizacja przyjmuje także pojedyncze lub regularne datki pieniężne. Więcej informacji na stronie PSK.
A jeżeli chcielibyście dołączyć do zespołu wolontariuszy organizacji, skontaktujcie się z Elaine Stapleford (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

PETERBOROUGH FOOD BANK

Zasada jest prosta, Bank Żywności zapewnia pożywienie osobom, które z różnych względów i przyczyn nie są w stanie zakupić jedzenia dla siebie i swoich rodzin. Szacuje się, że – i teraz trzymajcie się mocno krzeseł – około 13 milionów ludzi w Wielkiej Brytanii żyje na skraju ubóstwa. To zatrważająca liczba. Banki Żywności niosą pomoc w postaci produktów spożywczych tym osobom, które dla przykładu nieoczekiwanie straciły pracę lub mają niski dochód i otrzymały nieplanowany rachunek do zapłaty. Ile głodnych osób, tyle i historii, przyczyny kłopotów zatem mogą być bardzo różne.
W latach 2011 – 2012 banki nakarmiły 128,687 ludzi w całym kraju, w tym 45,000 dzieci. To wzrost o 100% w stosunku do poprzedniego roku. Nie trudno o zdziwienie, przy równolegle wzrastających cenach żywności, paliwa, poziomu bezrobocia czy przy zmianach w systemie zasiłkowym. Osobom, które zwracają się z prośbą o pomoc w wyżywieniu, pomaga ponad 250 banków żywności, w tym jeden w Peterborough. Celem organizacji jest jednak, aby na każde miasto w UK przypadała taka jednostka. Aż trudno uwierzyć, jeśli nigdy nie było się głodnym, ale nawet podstawowa dawka żywności dla osoby znajdującej się w sytuacji kryzysowej, może zmienić stan rzeczy. Bank żywności pomaga w zapobieganiu przestępstwom, rozłamom w rodzinach, załamaniom nerwowym...
 Jak to działa? Food Bank może operować i spełniać swoją misję dzięki żywności, która jest jemu ofiarowywana zarówno przez osoby prywatne, jak i szkoły, kościoły czy biznesy. Jest jedna zasada – pożywienie musi być w swojej dacie przydatności do spożycia i nie mogą to być produkty, które łatwo ulegają zepsuciu.
Jednym z głównych sposobów pozyskiwania jedzenia dla banków żywności są specjalne zbiórki w supermarketach. Specjalne, ponieważ wolontariusze nie proszą o pieniądze, ale dzielą się z kupującymi listą potrzebnych aktualnie Bankowi produktów z prośbą o jej nabycie i przekazanie na rzecz głodujących ludzi. Żywność jest następnie sprawdzana pod kątem daty ważności i pakowana do pudełek. Tak przygotowana czeka na wydanie potrzebującym. Wielką rolę w całym tym procesie odgrywają różne instytucje, doktorzy, pracownicy opieki społecznej, itd., którzy identyfikują przyszłych klientów Banku i wręczają im vouchery uprawniające do korzystania z pomocy żywieniowej. Jeden voucher pozwala na pozyskanie awaryjnego jedzenia na trzy dni. Pożywnie może również zostać dowiezione do tych osób, które z racji miejsca zamieszkania mają trudność w dotarciu do Banku.
Pracownicy Banku oferują także zupełnie inną pomoc, polegającą na kierowaniu osób korzystających z ich usług do innych agencji i organizacji. Tym sposobem uzyskują one szansę na zidentyfikowanie swojego problemu i jego ewentualne rozwiązanie.
Bank Żywności w Peterborough rozpoczął swoją działalność 12 października 2012 roku. Stało się to dzięki zgromadzeniu trzech ton żywności, która jest wymagana do otwarcia każdego nowego centrum. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wolontariusze, pomoc indywidulanych osób oraz przedsiębiorstw. Bardzo duże wsparcie popłynęło ze strony Cross Keys i Peterborough City Council. Na prawdziwe brawa zasługiwała w tamtym czasie i nadal zasługuje inicjatywa dwóch uczniów z Kingscliffe School, którzy w ramach społecznego projektu uzbierali 147 kilogramów pożywienia!
Jak można pomóc? Odpowiedź jest prosta – zostańcie wolontariuszami Banku i pomagajcie między innymi w sortowaniu żywności, w wydawaniu jej klientom czy też w zdobywaniu produktów w supermarketach. Podarujcie także Bankowi jedzenie – listę potrzebnych produktów znajdziecie tutaj:
http://peterborough.foodbank.org.uk/resources/documents/foodbank/pbro-website-shopping-list.pdf
 Żywność można przynieść do Kingsgate Community Church, 2 Staplee Way, Parnwell.
Bank czeka także na pomoc finansową: jednorazową lub w postaci standing order.Pomóc można również w organizowaniu wydarzeń, pozwalających na zbiórkę pieniędzy.
Food Bank w Peterborough mieści się przy 2 Staplee Way, Parnwell, Peterborough, PE1 4YT. Odwiedźcie też stronę internetową projektu:
www.peterborough.foodbank.org.uk.

 

POSIŁEK W BOŻE NARODZENIE

Pastor Antonio Callisto z New Hope Ministries, wyszedł z założenia, że w Boże Narodzenie nikt nie powinien być sam. Stąd inicjatywa zorganizowania lunchu – świątecznego posiłku dla wszystkich, którzy czują się w święta samotni. Spotkanie będzie miało miejsce w Bretton Court (Rightwell East, PE3 9EH), w godzinach 12.00 – 16.00, w Boże Narodzenie. Wszyscy samotni, którzy potrzebują przyjaciela, są mile widziani. Jeśli natomiast ktoś chciałby się zaangażować w przygotowanie wydarzenia – prosimy o kontakt z New Hope Ministries pod numerem telefonu 01733 261869.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
Sprzedam plaszcz
ABC