1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 27.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

ATRAKCJE WEEKENDU 11-12 STYCZNIA

straw bearPeterborough i okolice powoli budzą się po świątecznej przerwie, co owocuje coraz większą ilością imprez i wydarzeń weekendowych. Dziś, w naszym zwyczajowym przeglądzie atrakcji weekendu, zapraszamy Was przede wszystkim na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do Klubu Polskiego w Peterborough, w tą sobotę i niedzielę. Program finału znajdziecie poniżej, podobnie jak informacje o pozostałych, wybranych przez nas wydarzeniach. Udanego weekendu!

22. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Peterborough będzie grało, zbierało fundusze na charytatywny cel (zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów) oraz przesyłało światełko do nieba podczas finału WOŚP. Przed nami dwa ekscytujące dni związane z WOŚP:

- W sobotę, 11 stycznia, impreza WOŚP rozpoczyna się o godzinie 17.00 w Klubie Polskim w Peterborough. Dla gości zagrają Sixth of July, Antidotum, Uprising i Idylavinyla. Będą też: karaoke, zumba, licytacje, DJ i smakołyki

- Świąteczne granie w niedzielę, 12 stycznia, rozpocznie się w Klubie Polskim od godziny 12.00. Wtedy właśnie zobaczymy, ile groszaków – miedziaków udało się zebrać podczas Akcji Groszaki, o której pisaliśmy wcześniej na naszej stronie. Ze wszystkich drobnych usypane zostanie wielkie, gorące serce. Od godziny 13.00 działać będzie kącik dla dzieci, a w nim malowanie twarzy, tworzenie różnych dziwnych fryzurek, malowanie plakatów, wystawa WOŚP, zdjęcia, motocykliści i maskotki. Od 16.00 dla dorosłych gości zagrają Sixth of July, Uprising, Młodzian, Taste of the Underground, Enclose i Junior Stress.

Finał WOŚP w Peterborough zakończy się o godzinie 19.00 światełkiem do nieba.

Serdecznie zapraszamy!

https://www.facebook.com/events/692095697491542

 

WHITTLESEA STRAW BEAR FESTIVAL

To wcale nie jest tak, jak głoszą niektórzy, że Anglicy to naród nudny i bez wyobraźni. Spójrzcie chociażby na to wydarzenie – Whittlesea Straw Bear Festival.

W Whttlesea nikt tak naprawdę nie wie, skąd wzięła się tradycja, aby we wtorek po tzw. Plough Monday, ubierać jedną osobę z lokalnej społeczności w słomiane przebranie i nazywać ją „straw bear” czyli słomiany niedźwiedź. Wiadomo natomiast, że taka osoba chodziła (a raczej była prowadzona na łańcuchu) po miejscowości i zabawiała mieszkańców swoimi niezdarnymi gestami i sposobem chodzenia. Słomiany niedźwiedź miał zakrytą twarz a całe przebranie raczej nie należało do wygodnych. Niedźwiedź tańczył przed domostwami a za swoje występy otrzymywał pieniądze, jedzenie oraz piwo. I wydaje się, że był postrzegany jako ważna osoba, ponieważ każdego roku pieczołowicie wybierano najlepszą słomę na jego przebranie. Tradycja załamała się w 1909, kiedy to jeden nadgorliwy policjant stwierdził, że stanowi ona formę wyłudzania – powróciła natomiast w 1980 roku za sprawą Whittlesea Society.

Obecnie, słomiany niedźwiedź ma o wiele wygodniejsze przebranie, które zresztą na koniec festiwalu jest spalane przy obecności publiczności i wykonywane od nowa w kolejnym roku. W paradzie po Whittlesea niedźwiedziowi towarzyszy mu około 250 tancerzy, artystów i mimów. Na ulicach można zobaczyć wykonanie tradycyjnego tańca, m.in. Molly, Morris, Clog czy Sword.

W tym roku festiwal odbywa się po raz 35, w dniach 10-12 stycznia. Wspomniana powyżej parada rozpocznie się w sobotę, 11 stycznia, o godzinie 10.30. Start: Manor Leisure Centre. W tym miejscu parada również się zakończy, około 15.30, po przejściu przez centrum miasta. Mapka pochodu oraz lista pozostałych atrakcji, są dostępne tutaj: http://www.strawbear.org.uk/whats-on-whittlesea-straw-bear-festival.html.

 

STARGLAZING AT DELAPRE ABBEY

Obserwowanie gwiazd na niebie w Delapre Abbey – taką atrakcję poleca NNHS w sobotni wieczór, w godzinach 18.00 – 21.00. Na miejscu rozstawione zostaną teleskopy dla gości, którzy będą chcieli zobaczyć gwiazdy na niebie, pod warunkiem, że pogoda dopisze. Jeśli natomiast nosicie się z myślą o zakupie własnego teleskopu, koniecznie skorzystajcie z porad eksperta, który w sobotę odpowie na wszystkie Wasze pytania i doradzi zakup najbardziej odpowiedniego sprzętu. Będzie dużo informacji z dziedziny astronomii. Wydarzenie jest bezpłatne i nie trzeba się na nie zapisywać – po rostu pojawcie się na miejscu. Kod do nawigacji: NN4 8AZ (Main Car Park, Delapre Abbey, London Road, Northampton).

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC