1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 17.2.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

ATRAKCJE WEEKENDU 18 - 19 STYCZNIA

peterborough_weekendW nadchodzący weekend Peterborough będzie żyło głownie muzyką i sportem. Nie zabraknie także czegoś dla miłośników dobrej lektury a także dla tych, którzy chcą zrobić coś pożytecznego i ekologicznego. Zapraszamy na przegląd najciekawszych atrakcji weekendu w Peterborough i okolicach i życzymy Wam jak najbardziej udanej soboty i niedzieli.

BBC RADIO 3: LIVE IN CONCERT WITH ROBERT QUINNEY

W niedzielę, 19 stycznia, od godziny 19.30, Radio BBC 3 transmitować będzie na żywo koncert organowy z Peterborough Cathedral. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Dla gości zagra Robert Quinney, który pełni funkcję dyrektora muzycznego w katedrze – znany jest również z gry na organach w Westminster Abbey podczas ślubu księcia Williama i księżnej Kate 29 kwietnia 2011 roku. W niedzielę, usłyszymy w jego wykonaniu utwory m.in. Bacha czy Elgara. Całość potrwa około dwóch godzin. Dodatkowe urozmaicenie koncertu zapewni ekran ustawiony w nawie katedry, na którym widać będzie grę mistrza muzycznego.

Transmisja radiowa to część serii BBC 3 „Live in Concert” i trzeci raz – po występie w Lincoln i Westminster Cathedral, kiedy to stacja w ramach cyklu zaprezentuje koncert wykonywany na organach.

 

WILLOW PLANTING

Kolejne wydarzenie w ramach akcji “Forest for Peterborough”, o której pisaliśmy już niejednokrotnie na naszej stronie. W 2010 roku Peterborough Environment City Trust ogłosiła ambitny plan zasadzenia 180,000 drzew w mieście i okolicy do 2030 roku. Obszarów na terenie Peterborough, na których rosły drzewa, było w tamtym momencie mniej w stosunku do wyliczonej średniej krajowej. A benefity związane z występowaniem większej ilości drzew, można wymienić jednym tchem, w tym poprawę jakości powietrza, które wdychamy.  Do tej pory udało się zasadzić prawie 50,000 sadzonek, a przynajmniej kolejne 9000 rocznie jest potrzebne, aby zrealizować pierwotny plan.

Stad apel do wolontariuszy o przybycie do miejscowości Castor (6 km od Peterborough - aby dojechać na miejsce, należy jechać drogą Ferry Hill w kierunku Milton Ferry Bridge), w sobotę, 18 stycznia, w godzinach 10.00 – 16.00. Do zasadzenia jest lasek wierzbowy – 1800 sadzonek. Na miejscu eksperci wytłumaczą wolontariuszom krok po kroku, jak dokładnie trzeba tego dokonać.

 

SPORTING SATURDAY

The Mayors Charity Committee zaprasza w sobotę, 18 stycznia, na “Sportową Sobotę” podczas której zaprezentują się firmy, kluby oraz organizacje związane ze sportem dla osób niepełnosprawnych. Wydarzenie odbędzie się w The Cresset i będzie wypełnione atrakcjami. Od godziny 10.00 do godziny 16.00, zainteresowane osoby będą mogły spróbować swoich sił w danych dyscyplinach sportowych (m.in. wioślarstwo, krykiet, łucznictwo czy tenis stołowy). Policja Peterborough udzieli lekcji boksu. Master Parkers Serial Kickers natomiast spróbują pobić światowy rekord w największej ilości uczestników zajęć Tang Soo Do – to już od 17.30. A po tej godzinie rozpocznie się disco, które poprowadzi DJ Elliott. Bilet wstępu na wydarzenie kosztuje £2 – dzieci do 10 roku życia mają zapewnione bezpłatne wejście.

 

PETERBOROUGH BOOK FAIR

Mole książkowe – mamy coś i dla Was. Jeśli jesteście zainteresowani unikatowymi pozycjami książkowymi to zapraszamy do malowniczej miejscowości Elton (5 min drogi od Peterborough), gdzie w niedzielę, 19 stycznia, w godzinach 10.00 – 16.00 odbędzie się targ książek. Wstęp £1, dzieci i młodzież poniżej 15. roku życia nie płacą za wejście. Na miejscu dostępny będzie poczęstunek, a co najważniejsze – 18 wystawców, którzy oddadzą do zakupu prawdziwe książkowe perełki.

Highgate Hall, Overend, Elton, PE8 6RU

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC