1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 24.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

ATRAKCJE WEEKENDU 25-26 STYCZNIA

weekend_peterboroughPrzed nami weekend i kilka godnych polecenia wydarzeń, które toczyć się będą w Peterborough i okolicach. I chociaż wydaje się, że organizatorzy imprez wciąż czekają na wiosnę i lepsza pogodę – to mamy nadzieję, że uda się Wam wybrać atrakcję dla siebie. Poniżej polecamy edukację przez zabawę dla dzieci, show dla fanów motorów oraz coś dla biegaczy. Udanego weekendu!

ŚWIĘTOWANIE CHIŃSKIEGO NOWEGO ROKU

Chiński Nowy Rok czyli Święto Wiosny to najważniejsze święto w tradycyjnym kalendarzu chińskim, przypadające między końcem stycznia a końcem lutego. W 2014 roku obchodzony jest 31 stycznia. Wtedy właśnie rozpocznie się Rok Konia. Najmłodsi już w ten weekend, w różnych bibliotekach na terenie Peterborough i okolic, otrzymają szansę poznania tego tradycyjnego święta bliżej. Będą gry i zabawy, opowieści a także ręczne wykonywanie ozdób. Idealna atrakcja dla dzieci powyżej 6. roku życia. Wstęp - £2 od dziecka. Zajęcia odbędą się w sobotę, 25 stycznia, w: Eye Library (10.00 – 11.00), Thorney Library (11.30 – 12.30), Bretton Library (13.00 – 14.00) oraz Peterborough Central Library (14.00 – 15.00).

 

SPRINGFIELDS MOTORBIKE SHOW

Doroczne show dla miłośników motorów, Springfields Motorbike Show, odbędzie się 25 i 26 stycznia, od godziny 10.00, w Springfields Events Centre (Camel Gate, Spalding, PE12 6ET). Podczas wydarzenia gości na pewno ucieszy widok starych, nowych oraz przerobionych motocykli, możliwość kupna części motorowych na zbliżający się sezon i porozmawiania ze znawcami tematu z klubów motocyklowych. Prawdziwym hitem będzie również obecność wyjątkowych gości: Jamesa Whithama i Bena Wilsona. Bilet wstępu dla dorosłych kosztuje £7 a dla dzieci (5-15) £3.  Parking będzie bezpłatny.


PETERBOROUGH PARKRUN

To informacja dla wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas i jeszcze nie słyszeli o Peterborough Parkrun czyli cyklicznym, bo odbywającym się w każdą sobotę, bezpłatnym, 5-kilometrowym biegu na czas w Ferry Meadows Country Park. Bieg zaczyna się o godzinie 9.00. Jak wspomnieliśmy, uczestnictwo we wspólnym bieganiu nie wiąże się z kosztami – należy natomiast zarejestrować się na stronie http://www.parkrun.org.uk/register/ i w sobotę przynieść ze sobą wydrukowany po rejestracji dokument z kodem kreskowym – to pomoże organizatorom w odmierzaniu czasu Waszego biegu, a Wy dodatkowo skorzystacie z 10% upustu na kawę w Ferry Meadows Café, do którego upoważnia dokument. Organizatorzy zapraszają wszystkich, bez względu na wiek czy kondycję. Podczas biegu nie trzeba ścigać się z pozostałymi uczestnikami – rywalizacja rozgrywa się między nami a zegarem, zatem możemy spokojnie wybrać i dostosować do siebie tempo biegu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC